TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

AKREDITACE MŠMT

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Hypnóza

Napsal Sindy dne .

Definice hypnózy podle psychologického slovníku"Hypnóza je schopnost jedince se absolutně soustředit  

a tudíž dokázat to co chce." 

 

Hypnóza je stav hluboké relaxace a zostřeného vědomí, podobně jako denní snění či meditace. V tomto stavu totální relaxace se naše podvědomí otevírá a přijímá pomocné a prospěšné sugesce.

Při práci v hluboké relaxaci se člověk stává méně kritickým což dělá přijetí sugescí ještě lehčí. Opakováním sugescí během každého z několika sezení umožňuje nově získaným změnám stát se permanentními.

I přesto, že hypnotické techniky umožňují obejít vědomou mysl, neznamená to, že klient není schopen odmítnout jednu či více sugescí, které jsou v rozporu s jeho životními hodnotami.


Pamatujte si:


V hypnóze vás nikdo nemůže přinutit dělat nic co sami nechcete.

Stejně tak nebudete dělat či říkat v hypnóze něco, co byste neřekli či nedělali mimo hypnózu.

Hypnóza není sérum na pravdomluvnost, patologický lhář je lhářem v hypnóze i mimo hypnózu.

Hypnóza je vlastně velmi normální stav. Naše mysl se dostává do takzvané hladiny alfa během dne několikrát.

Například v okamžiku těsně před usnutím, během dne kdykoli se dostaneme do stavu kterému obvykle říkáme "koukat do blba" například při řízení auta, nebo když jsme mesmerizováni televizí, nebo počítačovou hrou, nebo se ztratíme v prostoru při denním snění to všechno jsou stavy velmi hypnóze. Pacienti v narkóze jsou velmi sugestibilní na to co je řečeno na operačním sále.

Popravdě řečeno všechny druhy hypnózy jsou autohypnózou. V hypnóze klient dovolí své vlastní vnitřní mysli uskutečnit změny, založené na sugesci poskytnuté hypnoterapeutem.

Hypnoterapeut a klient se domluví na průběhu již při úvodním rozhovoru, takže hypnóza je vlastně ve své podstatě týmovou prací. A úspěch týmu závisí na spolupráci a důvěře mezi partnery.

V čem Vám může hypnóza pomoci 

Nejčastěji lidé vyhledávají hypnoterapeuta protože:

- se chtějí zbavit nadváhy
- chtějí přestat kouřit
- chtějí zmírnit stress v životě
- se chtějí zbavit různých strachů
- se chtějí zbavit úzkosti
- chtějí kontrolovat bolest
 
Možnost využití hypnózy je však limitována jen představivostí klienta !! Bylo zaznamenáno 200 různých způsobů použití hypnózy. Jedna studie dokonce dokumentuje skupinu žen, jejichž poprsí se zvětšilo díky použití hypnózy. Některé jiné studie ukazují kompletní remisy některých druhů rakoviny. 

Několik faktů o hypnóze aneb co hypnóza není ?

Umění či technika léčit či získávat informace v transu je stará jako sám čas, ale záznam o hypnotické technice pochází z roku 1700. Od té doby se nahromadilo spousta nedorozumění a mylných pojetí této techniky.

Některé z nich díky nezkušeným terapeutům. Jiné byly vymyšleny jinými terapeuty závidějícími úspěch sezení a popularitu nebo ti kteří měli strach tuto techniku používat z důvodu neznalosti této terapeutické výhody.


Abychom to uvedli na pravou míru, zde je několik faktů o hypnóze:


-hypnóza není kontrola mysli, jak už jsme se zmínili před tím, v hypnóze vás nikdo nemůže přinutit udělat něco co byste neudělali mimo hypnózu

-hypnóza není zázračná či zaručená léčba - I když samozřejmě napomůže terapeutickému procesu pokud má klient důvěru v terapeuta, co je nejdůležitější je důvěra klienta v sebe sama a ve svoji schopnost se uzdravit nebo uskutečnit požadované změny  

-hypnóza učí vaši podvědomou mysl pracovat produktivněji ve váš prospěch

hypnóza neoslabuje sílu vůle, naopak ji posiluje

-hypnóza nevyžaduje spánek či ztrátu vědomí aby byla efektivní, klient může při sezení usnout a i tak mít ze sezení, protože podvědomá mysl nikdy nespí, pokud subjekt slyší všechny sugesce, může dosáhnout zlepšení

-nikdo nemůže být trvale držen v hypnotickém stavu proti své vůli, pokud klient více nedostane hypnotické sugesce, lehce se z hypnotického stavu

-každý je schopen podstoupit hypnózu

-věří se, že čím je člověk inteligentnější, tím lepší je subjekt