PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Zkřížené alergie na pyly, ovoce a zeleninu

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 Na terapii přišel pán s mnohaletou alergií na jarní pyly.
Alergické reakce (slzení očí, jsem zahleněný, jdou mi hleny do dutin, okolo očí, zaléhají mi uši, kýchám) se podle něj projevovaly lehce v únoru a silně v dubnu i květnu když kvetou stromy a trávy.

Klient : ,, Mám to od té doby, co mi brali mandle,, ( od 5ti let ).
Vrátila jsem ho v představě do té doby a ťukali jsme :
,, I přestože mám alergické reakce od doby, kdy mi trhali mandle, se mám rád…,, 3x
Pak celé kolečko.

Ve vzpomínce se objevil pocit stísněnosti a strachu, že to bude bolet a slzení očí…SJS 6
Toto jsme ťukali a poté SJS na 3. Opakovala jsem kolo a SJS 0.
Při kontrole : ,,Sedím a čekám zvědavě, co bude, nebojím se. Je mi fajn.

Požádala jsem ho, aby mi řekl, zda si vzpomíná na nejsilnější projevy alergie a kdy to bylo.
,, Při kácení stromu na jaře. Strom padal a z něj se sypal pyl a já si říkal : Jo a teď to do půl hodiny přijde. Šel jsem domů a přišlo to…kýchání, slzení očí, atd. (klient má již předem očekávání)
SJS při vzpomínce byla 10.

Začali jsme ťukat :
,,I přestože na jaře, když kvetou stromy a trávy a já kácím stromy, mi slzí oči, teče z nosu, kýchám….(další projevy ), se mám rád a přijímám se,, 3x
  + celý proces včetně gamutu
Nyní už SJS na 5.

Druhé kolo, ale již bez gamutu. SJS na 3 a už v představě nešel ani domů, jen stál a byl zvědavý, co bude. Po dalším kole SJS 0.
Našli jsme ještě další aspekty, jako např., že pokaždé, když jsou čarodějnice a má být 1.5., tak čeká, že to přijde. Tyto aspekty jsem rovněž odťukala.

Pak si vzpomněl na to, že jako malý šel tmavým lesem a vysokou trávou, byl v pohodě a před ním se objevila studna. Díval se do ní a najednou k němu přistoupil starý muž, soused, ze kterého měl strach a respekt. Vše jsme ťukali. Pak strach i soused zmizel a chlapec se vesele procházel světlým lesem sám a usmíval se.

Zkontrolovat, projeví-li se alergic. reakce můžeme až na jaře. Klient prošel terapií v srpnu.

Dále měl klient alergii na celer, mrkev, jablka, broskve, třešně, syrové brambory. A to takovou, že již při pouhém doteku natekl a dusil se.
,, I přestože mě lochtá patro v puse, natéká mi krk, otékají oči a dusím se, když sním ……, se mám rád a přijímám se.,, 3x
Pak celé kolečko.

Vzpomínka na to, když jedl celerovou pomazánku a popis všech projevů. Vše jsme ťukali ( 3 kola ) do té doby, dokud se ve vzpomínce nenajedl pomazánky bez alergic. projevů.
Sám byl překvapen, jak EFT funguje a že už nepociťuje žádné alergické reakce ani při vzpomínce na to, jak jí třešně, jablka,mrkev… Jen u broskve měl ještě pocit lochtání patra. SJS na 3. Provedení celého procesu. SJS 0.

Rozhodnutí :
,, I přestože nemůžu nyní zkontrolovat, zda mám alergickou reakci na pyly, ovoce a zeleninu (+ vyjmenování ), se rozhoduji být mile překvapen, jak lehce a bez dušení, slzení očí, lochtání patra…jím ovoce a zeleninu a procházím se na jaře venku mezi stromy,,.

Po týdnu přišla klientova manželka na masáž a sdělila, jak jsou překvapeni, že muž jí všechno, rád a užívá si to a ona nad ním stojí a čeká s klíčem od auta, kdyby potřeboval jet do nemocnice. Tak jako tomu bývalo vždy před terapií EFT.

Pán několik dní na to telefonoval, že chce ještě jedno sezení…pro jistotu. Tak jsme doťukali ještě konkrétní stromy, na které si minule nemohl vzpomenout.


Mgr. Dana Vítůvová
Terapeut energetické psychologie & EFT
Karlovy Vary