PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Fyzické bolesti

Vytisknout

EFT na fyzické bolesti

Napsal Sindy dne .

I na fyzické problémy a bolesti EFT krásně funguje. Záleží ovšem na jejich příčině a půdu. Samozřejmě, že zlomená noha se nám ťukáním nenarovná.

Uvádějí se 2 základní příčiny bolesti:

-mechanický problém - něco ve vašem těle je špatně ať už z důvodu opotřebování, nehody, fyzických změn apod.

-emoční příčina - psychický stres způsobuje kromě různých chemických změn také svalové napětí, které pak následně způsobuje bolesti hlavy, zad a spoustu jiných fyzických problémů bez zjevné příčiny

Já ze své praxe přidávám ještě další příčinu:

-zapomenutý program bolesti - ten vzniká například když dojde k úrazu, postižené místo je "opraveno", ale i po tom stále bolí. K této kategorii se řadí i nešťastné sugesce lékařů typu: "buďte rád, že jsme vám ruku zachránili, na bolest si zvyknete..."Většinu běžných bolestí si dokážete odstranit sami za pomoci EFT manuálu.

Jako návod vám může posloužit některý z mých článků věnovaných tomuto tématu. Najdete je zde. Nemá cenu tady popisovat každé bolavé koleno, loket, krk atd. které už jsem oťukala, tak uvedu jen několik na ukázku. 


Dole na stránce najde případy absolventů Institutu energetické psychologie. Za zmínku stojí hlavě případ kolegyně Hudáčové, která pomocí EFT a hypnózy pomohla na nohy paní, která byla 9 let na invalidním vozíku!!

 BUTT objKONZ

Některé příklady z mé praxe:

Poúrazová bolest

Pan P. ke mně přišel s nějakým psychickým problémem (na ten už si nevzpomínám a myslím, že ani on) a protože nám na konci sezení zbylo trochu času, jako obvykle v takovém případě jsem se zeptala, jestli ho netrápí ještě něco.

Pověděl mi že trápí, ale že s tím já mu nepomůžu. Měl totiž před 3 lety nehodu při které se téměř připravil o levé rameno. Doktoři mu ho za pomoci šroubů a operací sice spravili, ale jeho hybnost zůstala značně omezená a bolestí platil daň za zachráněnou ruku.... Nejvíc ho na tom ale štvalo, že se musel vzdát svého oblíbeného golfu.

Tak jsem to zkusili a udělali jedno kolo na:

"I přesto, že mám strach že mě bolí levé rameno když zvedám ruku se mám ráda a přijímám se".

Škoda, že se to nedalo nafilmovat, protože popisovat to není to samé. Pan P. s prohlášením "vidíte, že to nejde" zvednul ruku bez problémů a dokonce s ní i otáčel zepředu dozadu. "Co to je za blbost???" divil se.

Pak zkoušel ještě několik různých pohybů a objevil, že je ještě místo, kde ho to bolí. Tak jsme ho doťukli a další bolest už jsme nenašli. Už je to asi rok a jeho stále přicházející rodina a známí mi neustále potvrzují, že výsledek naší pětiminutové terapie stále trvají!

Letitá intenzivní bolest hlavy

Paní E. ke mně přišla, protože už 8 let trpěla neustálými bolestmi hlavy. V době návštěvy měla v sobě už několik léků na bolest. 
Začaly jsme tedy ťukat na bolest a protože se neustále stěhovala a posunovala a měnila honily jsme jí a bohužel se nám moc nedařilo.

Paní odešla s tím, že se nic moc nezměnilo. Řekla jsem jí, že je možné, že se výsledek teprve dostaví. Za 3 dny přišla sms, že mě paní 2 dny neměla moc ráda, protože hlava jí bolela víc než předtím, ale najednou že přestala.

Tak to zůstalo asi 10 dnů a pak se bolest střídavě vracela a mizela. Paní byla moudrá a pochopila, že když jí hlava nebolí 10 dní, tak že asi umí nebolet a problém bude někde jinde. A byl.

Na druhé návštěvě jsme našli její emoční příčinu, odstranili jí a hlava neměla důvod dál bolet. Paní prožila dost velké trauma, které zůstalo nezpracované, potlačené a volalo o řešení. To jen dokazuje úzkou spojitost mezi emočními událostmi v našem životě a našim zdravím. 

Případy certifikovaných EFT terapeutů, studentů Institutu: