PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Zatuhlý trapézový sval ze stresu...

Ahoj Sindy,
posílám Ti svoji práci s EFT.

Mám případ pani M, která chodí ke mě na relaxační masáže.Už po druhé masáži jsem si všimla,že se ji vrací zatuhlé trapézy.Stěžovala si,že od té doby co začala po mateřské chodit do práce, ji bolí krční páteř a ramena.Po masáži je to dva dny dobré a pak znovu se vrací zatuhnutí.

Protože vím,že tento problém souvisí s emocemi, zaptala jsem se jí, jestli není ve stresu. Začala mi vyprávět, že je vystresovaná, že nestíhá úklid domu a připadá si nemožná ,že nic nestíhá.Manžel jí vyčítá,že lítá po domě neustále s hadrem. Nabídla jsem jí EFT a vysvětlila co EFT je za techniku.


Začaly jsme odťukávat zlost, že nestíhá úklid domu, péči o syna a práci. Zeptala jsem se, jestli tak ráda uklízí.Řekla, že ne, u kamarádek jí nepořádek nevadí. V práci je v pohodě.

Tukaly jsme na lítost, že se nevěnuje synovi když uklízí. Po odťukání byl tlak na žaludku, odťukaly jsme tlak na žaludku.

Ptala jsem se jestli to viděla u maminky.Dozvěděla jsem se,že maminka nebyla uklízecí typ. Ptala jsem se co by se stalo, když by přišla domu, sedla si, dala si kafe a hrála si ze synem. Byla hezká spontální reakce:

"Vůbec to nepřipadá v úvahu,měla pocit,že by si to kafe nezasloužila a nechutnalo by ji v neuklizeném domě." Zeptala jsem se, kdy měla takový pocit a kdy to už zažila. Vzpoměla si, že když jí bylo asi 10 let, musely ze sestrou uklízet denně celý dům,než přišla maminka z práce. Až potom mohly ven a za babičkou. Musela si vybírat ze dvou zel, jít pomáhat na pole nebo uklidit doma. Úklid byl menší zlo.


Odťukávaly jsme zlost na maminku,že musela uklízet a nemohla jít za babičkou. Při ťukání přišel pláč.Odťukaly jsme pláč. Pak jsme začaly ťukat pocit lítosti,že si nezaslouží takový dům,když nebude uklizen každý den.


Pocit nespravedlnosti,že nemohly jít ven jako ostatní děti.Pak jsme zase ťukaly na vztek ,že nestíhá být dokonalá.Objevila se fyzická bolest žaludku. Odťukaly jsme bolest.

Zeptala jsem se, co by se stalo, kdyby si najmula pani na úklid. Řekla mi,že už o tom uvažovala,ale cítila se neschopná že nedokáže to sama zvládnout. Ťukla jsme na pocit neschopnosti. Pak už se pani začala cítit dobře.

Ukončily jsme ťukáním na rozhodnutí, že se rozhoduje být překvapená,jak bude v pohodě když se vrátí z práce domů. Další rozhodnutí bylo o tom,že si najme pani na úklid aby se mohla více věnovat synovi. A ještě jedno rozhodnutí bylo,že když bude uklízet, tak bude v pohodě a zapojí hrou do toho i syna. Když jsme skončily, byla klidná a ramena povolily.


Za dva dny mi poslala SMS ,že se cítí výborně,nestresuje, jen druhý den měla pocit,že na ni leze chřipka. Bolelo jí celé tělo.Další den se cítila báječně a děkovala mi,že už to je lepší a záda nebolí. Při další návštěvě jsem viděla,že zatuhnutí se nevrátilo a pani mi s úsměvem zdělila,že už je jí dobře a nelítá s hadrem po domě . Cítila se moc v pohodě.


Tak to byl jeden z případů.Teď hodně používám při práci EFT na bolesti. Výborně učinkuje, jsem moc ráda, že to tak funguje.

Mokráňová Jana