PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Dětské problémy

Vytisknout

EFT na dětské problémy

Napsal Sindy dne .

I děti mají spoustu problémů od kterých jim EFT může pomoci.Mezi děti počítáme kohokoli ve věku 0-18 let. Pomáháme nejen kojencům a dětem předškolního věku, ale i těm větším, školou povinným.

Dětské problémy se v podstatě dají rozdělit na stejné kategorie jako ty naše dospělé, jak je najdete na stránce Možnosti použití, kromě těch typicky dětských, kterými mi dospělí už většinou netrpíme, jako je například noční pomočování.

TRHANIrasWEB

Vašim dětem můžeme pomoci s problémy jako:

 1. veškeré fyzické bolesti a problémy 
 2. noční můry
 3. noční pomočování
 4. strachy a obavy včetně školní fobie
 5. vztahové problémy se spolužáky
 6. psychické následky rozvodu
 7. problémy prvních lásek
 8. dislexie a jiné dis.....
 9. problémy s učením
 10. problémy s pozorností
 11. poruchy příjmu potravy 

BUTT objKONZ 

Některé případy z mé praxe:

Atopický ekzém u miminka 

Můj kolega tlumočník Japonštiny mě požádal o pomoc. Jeho několika měsíční syn trpěl atopickým ekzémem. Chlapečka přivezla na konzultaci maminka. Byl opravdu malé miminko a tak jsme ho nejdřív položili na deku aby na nás viděl a pracovali s maminkou. Nejprve jsme zpracovávaly její pocity a emoce týkající se problému.

I přesto, že je mi líto, že má (jméno dítěte) atopický ekzém, se mám ráda a příjímám se.

-  strach, že mu to zůstane

- pocit viny, že to má ode mně (maminka ho má občas také)

- je mi líto, že už teď má takové trápení

- líto, že ho to svědí

Chlapeček ležel spokojeně na dece a dokud jsme ťukaly spokojeně se culil. Podle jeho výrazu se mu ale očividně nelíbilo, když jsme přestaly.

Potom  jsme použily techniku práce na dálku a pracovali jsme přes maminku přímo na chlapečka.

I přesto, že mě to svědí, mě má maminka moc ráda.

- že mám takovou ošklivou vyřážku

- že mě to svědí pod kolínkem

- že se mě to svrbí na bříšku 

Takhle jsme pokračovali, nakonec si ho vzala maminka na klín a udělali jsme ještě několik kol na celý systém matka-dítě. Nakonec jsem doporučila ještě použití autopatického preparátu pro chlapečka. 

Od té doby jsem o nich neslyšela. 

Za půl roku na to, mi kolega volal s tím, že by ke mě rád někoho objednal. Byla jsem překvapena, předpokládala jsem, že když se  neozvali asi se u chlapečka mnoho nezlepšilo. Nato mi vysvětlil, že atopický ekzém zmizel chlapci z části během cesty domů a zbytek do druhého dne. 

 

Dislexie, disgrafie studenta střední školy

Martin nastoupil do prváku a najednou bylo všechno jinak. Premiant třídy na základní škole měl najednou problémy s učením. Přišel ke mně s pěknou  hrstkou psychologických posudků velikosti A4, popisujících a vysvětlujících jeho dis...funkce.

Poslouchala jsem Martina a vše začínalo dávat naprostý smysl. Martin byl na základní škole výborný student, stačilo poslouchat a látku si lehce zapamatoval. Na gymnázium kam nastoupil bylo látky daleko víc a studenti si museli vést záznamy do sešitů.

Brzy vyšlo z konzultace najevo, že celý problém byl v nevhodné kombinaci Martinova preferenčního systému vnímání (princip NLP terapie - obsaženy v ročním terapeutickém výcviku). Martin nebyl dis, jen byl nucen používat jiný systém vnímání než mu byl vlastní, o čemž svědčily i jeho záznamy, podle kterých byl klasifikován i jako disgrafik. Martin byl jen auditivní typ, to je člověk, který vnímá a  informace zpracovává nejvíce sluchem. Proto nutnost zapisovat a sledovat zápis odváděl Martina od možnosti poslouchat, rozumět a pamatovat si. Stačilo udělat pár změn a oťukat pár souvisejících věcí, které se týkali například zkoušení pomocí psaných testů a Martinovy problémy a dis-funkce zmizely.

BUTT objKONZ

Případy certifikovaných EFT terapeutů, studentů Institutu: