TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Časté čůrání dítěte při jízdě autem

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Ve vedlejším domě bydlí rodina v malou 5-letou holčičkou. Dítě je velice životaschopné, neskutečně komunikativní, pořád si zpívá. Proto jsem byla překvapená, když jsem je jednou v létě potkala, jak se vzpírala mámě a brečela „já nechci, já nepojedu“. Maminka mi vysvětlila, že odjíždějí na dovolenou a že se Nikolka bojí jet autem, protože se jí chce každou chvíli čůrat a i když tatínek bez projevu vzteku nebo nevole vždy zastaví, ona se obává, že se bude zlobit.

 Maminka ji nemohla dostat do auta, tak jsem jí navrhla, zda nechce zkusit alespoň uklidnění pomocí EFT, aby mohli na dovolenou odjet. Souhlasila, i když nevěřila, že bych jí mohla pomoct. Přiznávám, že já taky v ten moment nevěděla, co s ní budu provádět, všechno se semlelo velice rychle, nebyla jsem na to připravena, a je to vůbec první dítě, na kterém jsem měla EFT uplatnit.

 Vše mi však usnadnil můj pejsek Riki, protože jí holčička zná. Vzala jsem jí k nám do dětského pokoje a v hlavě honem „lovila“ vědomosti, jak s EFT na dítě. Svitlo mi, že použiji metodu zástupce. Medvídka doma žádného nemám, ale mám plyšového pejska, tak jsem ho holčičce dala do rukou a řekla jí, že to je jako Rikinka, a ona chce taky pořád čůrat, když jedeme autem, tak že spolu Rikinku vyléčíme, když bude hezky opakovat po mně co jí budu povídat.

 A tak jsme ťukaly na pejska. Moc se jí líbilo ťukání a tak celkem v pohodě opakovala (vše 3x):
„I když se bojím jet autem, protože se mi chce pořád čůrat, jsem maminčino sluníčko“.
„I když se vztekám a pláču, že nepojedu autem, jsem tatínkova princezna“.
„I když mi tatínek musí pořád zastavit auto, když jedeme, abych se mohla vyčůrat, jsem jeho malá holčička“.

 Na chvíli jsme přestaly ťukat a já se jí zeptala, zda se nechce jít vyčůrat. Ne, vůbec nechtěla, chtěla ještě „léčit“ Riki.
 Na její přání jsme znovu opakovaly věty (zase každou 3x):
„I když se bojím jet autem, protože se mi chce pořád čůrat, jsem maminčino sluníčko“
„I když se vztekám a pláču, že nepojedu autem, jsem tatínkova princezna".
„I když mi tatínek musí pořád zastavit auto, když jedeme, abych se mohla vyčůrat, jsem jeho malá holčička“.

Ona vždy velice zdůrazňovala „jsem maminčino sluníčko, jsem tatínkova princezna“, a pak najednou vykřikla: „maminko, proč tady sedíme když na nás tatínek čeká v autě?“ Paní se podívala na hodinky, uběhlo asi 35 minut a pak se nevěřícně zadívala na mne. Její pohled říkal „jak je to možné? Co se s ní stalo?“ Celou dobu nepromluvila ani slovo (protože prý absolvovali s malou už několik návštěv u doktorů a nikdo jí nepomohl, tak pochopitelně nevěřila ani této metodě. Já ji však chtěla v první fázi pomoct jen v tom, aby malá nastoupila do auta a pak se uvidí).

  Nikolka vylítla z domu a letěla k autu a říkala tatínkovi, že musela léčit Rikinku, protože se jí pořád chce čůrat, když jede autem. Sama se pohodlně usadila do autosedačky, nechala se „zakšírovat“ (což je prý vždycky „boj“) a rodina vyrazila na dovolenou.

 Tatínka jsem pak potkala v pondělí, on musel do práce a rodinu nechal někde na chalupě. Říkal, že Nikol ani jednou nepotřebovala cestou zastavit, pořád držela pejska „Rikinku“ a říkala jí, ať je hodná, že ona je taky hodná, a v klidu dojeli až do místa dovolené. Přesto prý po návratu vyhledají pomoc psychiatra. To už ale neovlivním.

Marta Bedáňová
Terapeut energetické psychologie & EFT