PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Endometrióza

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Jednou z mnoha klientek, která mě oslovila, byla např. slečna G. Trápil ji strach z operace dělohy. Byla už 2x operovaná s endometriózou, a přibližně za tři měsíce ji čekala operace třetí.


Začala jsem nejdříve terapeutickým rozhovorem. Požádala jsem ji, ať mi poví sama svými slovy proč přišla a jaký problém chce řešit. Bylo toho hodně. Prošla si, jak jsem psala výše, už dvěma operacemi a měla hodně naprogramovaných vzorců, a žádný z nich nebyl s pozitivní prognózou.

Pak jsem chtěla, aby zavřela oči. Požádala jsem ji, pokud to jde, ať zapomene na všechno, co ji kdo řekl o jejím stavu dělohy a svými slovy mi popíše co vidí. Byla to špína a černo. Odťukala jsem to.

Pak jsem chtěla, aby mi sdělila, jaké emoce v ní vyvolává její nemoc. Bylo to napětí a chvění v rukou i v nohách. Dále pak měla těžký výdech. Bolela ji hlava i oba boky. Postupně jsem to všechno odťukala, až všechny tyhle emoce vymizely.

Pak jsem se vrátila zpět ke stavu dělohy. Nyní viděla hnis, sraženou krev, pak už jen postupně šedo, šmouhy a šedé fleky. Všechno jsem odťukala.

Protože jsme se točily pořád v kole, požádala jsem ji aby si představila za svou nemocí nějakou osobu. A nyní jsme se dostaly asi k jádru potíží. Měla strach ze svého otce. Cítila úzkost a napětí. Vybavila se ji situace, kdy na ni otec přibližně ve věku tří let nerodičovsky sahal. Projevily se slzavé emoce, lítost i vztek. Slečna G. však byla rozhodnutá si pomoct a nemoci se zbavit. Byla upřímná a říkala otevřeně co a kde cítí.

Pak jsem se vrátila zpět k pohledu na dělohu. Zbyly už jen šedé tečky, které jsem odťukala snadno.

Pak jsem ji přenesla do příští kontroly u lékaře. Viděla, jak ji lékař říká, že je to dobré.

Zhodnocení této terapie, po prvním! sezení udělala sama, když jsem ještě pro jistotu chtěla překontrolovat a odťukat strach z operace. Říkám: „Teď si představte, že jdete na operaci. Je ráno a Vy se chystáte do nemocnice na plánovanou operaci.“ Její odpověď mi byla moc příjemná, když řekla: „Na žádnou operaci nejdu. Jsem ZDRAVÁ!“ :-)


Jana Mlčochová
Terapeut energetické psychologie & EFT