PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Ekzém ve spojení s tématem vlastních hranic

Napsal Sindy dne .

ZA ÚPRAVU A GRAMATIKU ZODPOVÍDÁ AUTOR

 Klientce se objevil ekzém na ruce v podstatě během pár dnů. Rozebraly jsme společně její současnou situaci a vztahy. Dostaly jsme se ke vztahu s její sestrou, která žila ve stejném domě. Jenže sestra žila sama, měla hodně volného času a proto ji denně navštěvovala. Klientka měla svojí rodinu a času nebylo nazbyt. Občasnou návštěvu by uvítala, ale denní návštěvy byly náročné jak časově, tak svojí náplní, neboť sestra  rozebírala veškeré dění kolem do detailu a vše komentovala. Klientka se sestře snažila  vše vysvětlit, ale marně. Vztah se sestrou byl dlouhodobým problémem, který nedokázala vyřešit, až se objevil ekzém. Zpracovaly jsme všechny nepříjemné pocity, které k sestře cítila, dále pocity z celé situace. Samozřejmě jsme se věnovaly i veškerým fyzickým projevům a emocím spojených s faktem, že má ekzém.

Ťukaly jsme….I přesto, že mám ekzém, který mě trápí…..svědí….štve….omezuje….nevím co s ním…..mám se ráda a přijímám se. …I přesto, že mě setra ….trápí….štve….omezuje ….nevím, co s ní….narušuje mi moje soukromí…mám se ráda a přijímám se(mám se ráda a přijímám jí). Metodou volby jsme nastavily….rozhodla jsem se přijímat sestru takovou jaká je….mít nadhled…mít svoje hranice a je to v pořádku…ekzém mizí a kůže se uzdravuje….moje kůže je čistá a zdravá.

Po pár dnech došlo ke zklidnění svědění a k vyblednutí kůže. Po krátkém čase došlo k vymizení  celého ekzému a kůže byla čistá a zdravá. Terapie se projevila i na vztahu se sestrou, kde klientka získala větší nadhled a tím se i celý vztah rozvolnil. Ekzém zmizel za krátkou dobu, neboť jsme začaly s terapií krátce po jeho objevení. Pokud trvá již delší dobu, je někdy třeba i delší čas na jeho zvládnutí a vymizení. Na tomto příkladu je vidět téma vlastních hranic a jejich narušení  ve vztahu.

Pavlína Moučková

Plzeň