PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Sbohem akné

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Ahoj všichni,
Eliška nám popsala perfektní příklad toho, že EFT se dá s úspěchem použít opravdu na cokoli, všimněte si, jak Eliška skvěle odkrývá a pracuje s emocemi souvisejícími s problémem, ne jen se samotným akné. To je ukázka psychologického reversu vůči vlastní tváři, každý pohled do zrcadla pak působí jako posilující sugesce, která tento stav jen posiluje. U problémů s akné často stačí jen omezit počet zrcadel a dojde k zlepšení problému. Krásně viditelná je také změna ve vnímání tak vlastní procesu EFT, kdy se nenávist a vztek k vlastní tváři mění na něhu a lásku k ní.
Sindy
 

 Obrátila se na mě kamarádka, zda neznám účinný prostředek proti akné. Její 21-letý syn Tomáš s tím již 4 roky usilovně bojuje, tvář má celou rozdrásanou a bolavou a nic dlouhodobě nezabírá. Prý je to u nich asi dědičné – jeho otci se pleť vyčistila (ale ne úplně) až skoro ve 30-ti letech, ale i dnes s ní má problémy. 

Napadlo mě zkusit metodu EFT, neboť kdy jindy s člověkem cloumají emoce, než v pubertě a kdy jindy se akné poprvé nejvíce objeví, než právě v tuto dobu.

Navenek je Tomáš klidný a vyrovnaný mladý muž, který nic „neřeší“, ale oba jsme se shodli na tom, že naštvaný z toho svého akné určitě je. Stupeň svého vzteku stanovil nakonec na 9 z 10. 

Začali jsem tedy vyťukávat metodou EFT: 

„ I když mám zlost, že mám akné, mám se rád a přijímám se“… - ale ze začátku se Tomáš při opakování fráze ošíval. Když jsme pak ťukali dál, přišlo mu to již normální, říka: “Proč bych se vlastně neměl mít rád?“ 

Pak následovalo vyťukávání emocí jako je stud (byl přesvědčený, že si ho všichni stále prohlížejí),

strach (myslel si, že se kvůli tomu nelíbí holkám, lidé se ho štítí, nelíbí se sám sobě),

bezmocnost (co s tím mám dělat, jak se toho zbavit),

lítost (proč právě já) a smutek (bolí mě to).

 

Celá ta škála emocí nakonec skončila diskusí na téma, zda i nadále má na své tváři zkoušet všechny ty čistící prostředky, které mu nepomáhají a potom zarputile nípat každý pupínek…. Z čista jasna se u Tomáše objevila i jiná emoce - něha a „špetka“ lásky k té týrané tvářičce...


Od tohoto setkání uběhly necelé tři měsíce a zde je výsledek: Tomáš má sice ještě sem tam nějaký pupínek (dříve však měl boláky po celém obličeji, nyní má pár drobných pupínků kolem vlasů), ale, jak říká – pohoda.

 

Vyhodil prý všechny čistící gely a mýdla, a jen si obličej párkrát za den opláchne čistou vodou a „s něhou a láskou“ na sebe pohlédne do zrcadla – má se rád a přijímá se …


 
Eliška Razáková dříve Šterclová
studentka kurzu Terapeut energetické psychologie EFT