PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Apatie devatenáctileté slečny

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor 

Do mojí poradny mi zavolala paní, že slyšela o léčebné metodě EFT. Potřebovala pomoci se svojí vnučkou. Podle vyprávění babičky byla slečna dříve velmi energické dítě, měla spoustu kroužků a ve škole prospívala skvěle.

Na první konzultaci byla slečna L. naprosto apatická. Pohybovala se a vyjadřovala velmi zpomaleně. Přišlo mi, že je nešťastná. Jídlo delší dobu naprosto odmítala, takže byla hubená a bledá. Léky, které ještě více zhoršily její zdravotní stav, již na žádost matky před měsícem vysadila.
Mluvily jsme celkově o jejím životě, o škole, rodině atd. Z tohoto človíčka bylo složité získat jakoukoli informaci, ale podařilo se. Bála se, že nenajde místo v této společnosti tak, aby pro ni byla prospěšná.

Příští týden jsem měla možnost vidět opět slečnu L. při další konzultaci. Babička hlásila, že L.začala konečně jíst. Slečna byla již po jedné terapii EFT o poznání v lepším psychickém stavu. Opět jsme se daly do práce. Měla dojem , že celá společnost opovrhuje její osobou. V první řadě potřebovala najít sama sebe….svým způsobem se neměla ráda ač vyslovování afirmace „mám se ráda a přijímám se“ jí nedělalo problém.

Ťukaly jsme např. afirmace:
I když nedokážu přijmout sebe sama, mám se ráda a přijímám se
I když se neumím ovládat, ….
I když nedokážu zvládat svoje emoce, …..
I když se nechám snadno rozčílit, mám se ráda a hluboce se oceňuji
atd.
L. začala velmi skvěle spolupracovat. Na závěr jsem slečně napsala několik afirmací /afirmační terapie/, které měla za úkol opakovat. Dále jsme pracovaly s jednou z technik Louise Hay „Měla bych“ a použila jsem také metodu Byron Katie (testík dostala slečna vypracovat za domácí úkol do příští návštěvy)

Na třetí konzultaci jsem konečně viděla rozzářenou tvář. Pokračovaly jsme s metodou EFT.
I přesto, že jsem rozzlobená na svého bratra, mám se ráda a přijímám se
I když mě můj bratr naprosto ignoruje,…..
I když mě štve, že mě nikdy neposlechne, …….
I když mám pocit, že mě bratr nenávidí, mám se ráda a přijímám se.
I když si myslím, že se za mě P. stydí, mám se ráda a hluboce se respektuji.
I když mě mrzí, že se musím s P. neustále hádat,…… atd. /bylo toho hodně/

Na závěr jsem použila techniku volby:
I přesto, že si s bratrem P. vůbec nerozumíme, jsem připravena jak budu překvapena, že se vztah s bratrem velmi snadno urovná.

Po čtrnácti dnech mi přišla osobně babička poděkovat a sdělila mi, že již vnučka nastoupila na vysokou školu a zdá se, že vše opět zvládá naprosto skvěle. Držím slečně L. pěsti a přeji hodně štěstí a lásky v životě.


Margarita Zedníčková
Terapeut energetické psychologie & EFT