PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Problém s otěhotněním

Napsal Sindy dne .

Za úpravu a gramatiku zodpovídá autor.

Bára (33 let).

Atraktivní, usměvavá mladá žena Bára se pohodlně uvelebila v křesle a řekla, že nemůže otěhotnět. Ve vztahu je 7 let a prý se jim nedaří počít. Ptala jsem se jí, zda opravdu dítko chce. Rychle odpověděla, že ano, že je to jasný. Svalový test však ukázal opak. Znovu jsem se jí zeptala ,zda opravdu chce dítě. Začala zmateně povídat, že ano, že vlastně neví, že neví, jak to bude s prací, jak to bude s partnerem a že vlastně neví. Problém nebylo nemožnost otěhotnění, ale její zmatek v životě.

Začala plakat a byla zdrcená. Že vlastně neví, co chce. Že by miminko ráda, ale že se bojí, že na něj zůstane sama. Když to vyslovila, její pláč nebral konce. Jen jsem ji poklepávala na body do zklidnění.

Poté otevřeli problém. Přestože je to velmi půvabná, mladá a vzdělaná dáma, velmi málo si věřila. Trpěla srovnáváním se s okolím a s kolegyněmi a byla stále pod proudem, protože byla naladěná ne vnější svět a na svůj vnitřní úplně zapomněla.

Ťukaly jsme:“ přestože mám strach mít dítě s mým partnerem, abych nezůstala sama, mám se ráda a přijímám se …

Přestože mám strach, že mě opustí a najde si jinou, mám se ráda a přijímám se …

Přestože mám strach, že dítě sama neuživím, mám se ráda a přijímám se …

Přestože mám strach, že mě to s dítětem nebude bavit, mám se ráda a přijímám se …

Přestože se bojím, že dítě bude přítěž, mám se ráda a přijímám se ….

Přestože mám strach, že nebudu dobrá máma, mám se ráda a přijímám se …

Otevřelo se hned několik témat, na které Bára dosud neznala odpověď.

Odťukaly jsme všechny tyto obavy. Pak si Bára uvědomila, že si musí vážně promluvit s partnerem a probrat důležité téma. Že vlastně nikdy spolu nemluvili o podmínkách, o výchově dítěte a že vlastně a to je to podstatné, že spolu vůbec nekomunikují. Že jsou dost odlišní a že ani neví, jestli s ním chce zůstat. Že ji trápí, že je stále sama, že nemají společné hobby, že jim chybí ve vztahu radost.

Rozhodla se, že otěhotnění vypustí z hlavy a že se zaměří na vztah, že si dá nějaký čas na to, zda spolu zůstanou. Za 3 měsíce na to se rozešli. Na chvíli. Jsou stále spolu a učí se komunikovat.

Petra Filipová