PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Nevíra v život

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Diana (33 let) se ozvala ze Slovenska přes mail, zda bychom mohly udělat terapii přes skype.

Už na první pohled bylo vidět, jak je vystrašená, plachá. Bledá pleť ještě víc zvýraznila její vystrašené oči. Začala hned plakat a zmateně hovořit, že se bojí, že umře, že má určitě nějakou smrtelnou nemoc. Absolovala všechny možné vyšetření, kdy lékaři nezjistili vůbec nic. Diana ale stále měla v hlavě, že určitě umře na nějakou nemoc. Hovořila o svém životě, o práci, o tom jak je nešťastná, že nikde nezapadá, že ji nikde nemají rádi. Vůbec si nevěřila, podceňovala se a stále na sobě hledala nemoci, stěžovala si na tíseň na hrudi a plakala. Problémů bylo hned několik najednou.

Ukázala jsem jí, jak má na sebe ťukat, aby se zklidnila a mohly jsme vůbec pracovat. Po prvním kole se zklidnila a začala víc souvisle o sobě hovořit, z prvního rozrušení se značně uklidnila!

Začaly jsme společně přes skype ťukat: „Přestože jsem nešťastná, mám se ráda a přijímám se“. Dále jsme pokračovaly, že ji život nebaví, že ji nikdo nemá rád, že je ošklivá a nikdo si ji nevšímá. Každou věc jsme probraly a odťukaly, přišla sama na to, že ji jistě má někdo rád, že zase tak ošklivá není a sama našla činnosti, které ji baví.

Vrátily jsme se k té smrti. Byla vážná a smutná a stále tvrdila, že určitě umře a že je nemocná. Po celou dobu jsem ji ťukala. Vzpomněla si na období, kdy chodila na zkladní školu a jak ji umřela kamarádka na nádor na mozku. Bála, že se ji to může stát také, protože její spolužačka neměla ponětí o tom, že je nemocná. Při této vzpomínce byla silně rozrušená, ťukaly jsme několik kol, než se opět zklidnila.

Od té doby jí v podvědomí jela tato obava. Byla na sebe víc opatrná, bála se všech chorob a stále jen hledala možné nemoci. Už se sama za sebe styděla, že je jak posedlá. Ťukaly jsem: „Přestože jsem posedlá svým zdravím, mám se ráda a přijímám se“. Začala se kritizovat, že se sama sobě nelíbí, že je nevýrazná, příliš hubená, divné vlasy. Z fobie jsme se dostaly k nízkému sebevědomí. Nechtěla na sobě najít vůbec nic hezkého a pozitivního.

Ťukaly jsme všechny věci, které jmenovala. Po několika kolech se celkově zklidnila a vrátila se jí barva do obličeje.
Poradila jsem jí, jak má sama doma na sobě pracovat a dohodly jsem další termín terapie přes skype.

Petra Filipová
Terapeut energetické psychologie & EFT