PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Když na sobě cítím pozornost okolí, jsem v pytli

Napsal Sindy dne .

Za gramatiku odpovídá autor příspěvku.

Slečna na čtvrtou konzultaci z důvodu sebevědomí. Slečna měla problém s červenáním, sebevědomím, vystupováním na veřejnosti, nesnese pozornost okolí. Na minulé konzultaci jsme pracovaly na tématu zodpovědnost za zdraví a život rodičů, strach o maminku vzniklý v dětství, a bezmoc z tatínkovy rakoviny.

Slečna je nadšená jak se jí změnil život: cítí se jakoby pročištěná („hlavně emoce“), maminka jí přestala vyprávět své problémy a zatěžovat ji s nimi-volá dceři jen tak, že ji chce slyšet. I táta se zlepšil!: Zapojuje se do řeči (a my přestaly o tátovi mluvit ve 3. osobě v jeho přítomnosti). Kolegu, co mně v práci chodil vytáčet, bolely záda, tak jsem mu nabídla masáž a on byl z toho tak vyjevený, že přijal a napjatý vztah se urovnal. Napětí a strach jsem odhodila a byla překvapená, že jsem tancovala na vystoupení bez třesu a pocení rukou. V práci se to zlepšilo, zjistila jsem, že mne přece jen něco baví a začala jsem vedoucí říkat své nápady a některé už se realizovaly, lidi mně poslouchají, zmizel pocit že,“jsem tam ta poslední-nanic“, více se prosazuju – dříve jsem se podceňovala.

Co zůstalo, je to, že jsem byla na tao kurzu, a bavím se v pohodě s každým samostatně- bez pocení rukou a červenání. Ale když projev pro celou třídu, tak rudnu a mám strach. Zjistila jsem, že moje fyzické potíže a bolesti jsou z tohohle strachu-strachu MLUVIT NA VEŘEJNOSTI.

Ťukáme balíček hesel:

I přesto, mám strach mluvit na veřejnosti a červenám se …

I přesto, že když cítím, že je na mně upřená pozornost a nemám se kam schovat tak plácám kraviny

I přesto, že jsem v pytli, když mám mluvit na veřejnosti a kroutím se …

Pak se zeptám jaké to je „kroutit se na veřejnosti v pytli“ ze slečny vylítne „to je ale kravina“ a směje se.

Táži se, jaký je ten pytel? Je takový klasický hrubý. A jaký je ještě? Těsný. A jak se v něm na veřejnosti můžete kroutit, když je těsný? Jak se v něm hýbete? No to je teda další blbost, co? Ptám se dál: Co je v tom pytli? Je tam pach? Ano-zatuchlina, hniloba. Co je tam ještě? Tma. Úplná tma? Ano úplná. A co je tam ještě? Je tam něco co mi brání dostat se ven! Co to je? Nevím nevidím to, je tma. A kdybyste to viděla? Je to strach, strach co mě ochromuje, že se z něj nedostanu ven.

Ťukáme:

I přesto, že se na veřejnosti kroutím v pytli, a smrdím hnilobou a zatuchlinou, tak jsem krásná ženská

I přesto, že mám ten strach vylézt z pytle, tak jsem úspěšná ženská

Klientka si najednou uvědomí „Ten pytel jsem já! Pochopila jsem, že jsem si ten pytel na sebe ušila!“

Ukončíme metodou volby:

I přesto, že jsem byla v pytli, co smrděl, rozhoduji se být štastná, spokojená a krásná žena

I přesto, že jsem byla v pytli, co smrděl, rozhoduji se být volná, sebevědomá žena

Jsem krásná, úspěšná sebevědomá žena!

Klientka moc děkuje za všechno, co jsem ji naučila, za to jak efektivně terapie zabírá, je vděčná a spokojená. Konstatuje, že „ten pytel“ byl to, co jsme hledaly. Ujišťuje se, že může opět přijít, pokud by bylo potřeba. Za několik týdnů se ozývá E-mailem, že se jí vede báječně a rozhodla se svůj osobní vývoj podpořit cestou do Peru.

Podpis Bc. Ivana KALENSKÁ

Reiki mistr učitel, Terapeut energetické psychologie a EFT, certifikovaný masér