PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Strach z jízdy na koni

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Jedná se o muže, 37 let, ekonom velké firmy, rozvedený, s 9letým synem.
Bývalá manželka manipulátor,generál a nepracující.

Klient přišel se strachem z jízdy – sednout si do sedla a jet na koni, i když aktivně jezdil na koni několik let, ale po rozvodu se bál nasednout do sedla .


První sezení : po seznámení s technikou EFT .


Jsem klientovi provedla kineziologické masáže přetíženi (pocit napětí, přetížení), křížové pohyby (vyrovnání levé a pravé poloviny mozku) a Cookovu metodu (smutný, zmatený, rozhněvaný), aby se uklidnil a byla jsem schopná s klientem pracovat.


Klient byl ve velkém stresu pod antidepresívy, nespal, nejedl, měl bolesti hlavy.
Naučila jsem klienta jogínský způsob dýcháni, aby se mohl uklidnit a soustředit se na dýchání a tím přestat myslet na sebe. 

 

Ťukali jsme strach. SJS na 8.

Pak vyplulo na povrch – nevěřím si,že dokáži zvládnout život (nevím jak žít, život ztratil řád a pravidla, vše se mi zhroutilo jak domeček z karet – vše klient specifikoval domov, rodina, zdraví, smysl života),


bolesti hlavy a pocity na nauzeu, pocit manipulace(jsem jako balón do kterého si každý kopne a on musí letět určeným směrem-pod pojmem každý viděl otce, exmanželu a syna),

pocit oběti,  táta mi nevěří a odsuzuje mě,


nával na nauzeu (křeče v břiše, nestrávím to, nerozdýchám strach přerůstající v potlačený vztek, který vyšel v hrdelní skřeky),
bolest hlavy – pukne mi hlava.

Vše jsme jen ťukali vždy do vymizení problému.
SJS 3, ale klient měl pocit, že pro dnešek stačilo


Při odchodu si chtěl sám vysadit antidepresíva.Toto jsem nedoporučila bez konzultace s jeho psychologem.

 

Druhé sezení :
Klient přestal mít nauzey a bolesti hlavy.Začal zase chodit na koně, ale jen je vodí ze země.Ještě nenašel odvahu sednout do sedla.

Objevil se problém strachu z ohrady, pří ťukání klient přišel na to, že se bojí mít hranice, které nemá. Hranice, kam může zajít a za které nikoho- otce, exmanželu – nepustí pokud nebude chtít. Hranice, které neumí dát svému synovi a vlastně i koňovi, aby se přestal bát sednout si do sedla. Klient objevil, že díky hranicím objevil svůj prostor, prostor pro sebe.

Dále jsme ťukali – syn mi bere energii a dělá na mě psychický nátlak-syn mu vyhrožoval, že se podřeže pokud mu nedovolí hrát si hry na počítači.Vyplynulo z toho – otec a exmanžela dělali to samé, pokud nebylo po jejich vůli, dělali na mne nátlak,který mě ubíral sílu a chuť do života.

Pocit obětního beránka ze kterého rvou maso za živa. Klient dupal a křičel až vše vykřičel, ťukala jsem na vrcholu hlavy a na zápěstí .
Zkouška položila jsem před klienta nůž a hrála jsem syna.Stál si na svém rozhodnutí, že si hry hrát nebudu.

Dále jsme ťukali pocit, že v těle je nerovnováha a vnitřní nesoulad – při otázce jaký nesoulad neuměl klient popsat, jen jsme ťukali. Pak měl klient pocit, že má levou stranu těla menší oproti pravé, ťukali jsme tak dlouho dokut se nevyrovnaly, pak klient přišel na přijetí sebe sama.

 

Třetí sezení :
Klient má po dohodě s psychiatrem snížené antidepresíva na ½ tabletky.
Jezdí na koni s doprovodem se země.Ohrady mu už nevadí .Syna začal srovnávat a dávat mu hranice.Klient začíná pociťovat chuť k jídlu.

Ťukali jsme pád z koně na levou stranu, objevil se pocit, že pádu mohl zabránit, kdyby byl pečlivější,smích – ťukám gamut a zápěstí.
Nespavost, která se objevila po snížení dávky léků – jdeme do hypno’zy – oblíbené místo na obláčku, dávám že klient spí zachumlaný v bezpečí a lásce.

Čtvrté sezení :
Léky sníženy na ¼ a sem tam si je vůbec nevezme. Klient spí a má pocit hladu, ustaly ranní nevolnosti.Na koni již jezdí sám.

Ťukáme – občasné bolesti hlavy způsobené strachem, že selžu
strach, dělám pohyby očí v minulosti strach, že selžu

panická hrůza, že mě bude bolet hlava a nebudu moc zase spát a jíst – objevuje se obraz muže, který se mnou manipuluje – vyjasnění obrazu a z muže se stane otec – jak není po jeho je zle a křičí a bije mě.Film, který si upraví dle svého scénáře.

Dále se objevuje exmanžela – odpoutávám se od ní – ťukáme i přesto , že mě bývalá manželka H stále svazuje rozhodl jsem se od H oprostit a jsem volný.Střídavě jsem svázaný – jedno kolo, pak jsem svobodný a třetí kolo ťukání začínáme jsem svobodný a střídáme jsem svázaný končíme jsem svobodný.

Dále ťukáme vnitřní nepokoj a napětí při jízdě na koni – nervozita, stres – sedlo a uvězněná noha, panika, pád,visím za nohu levou.

Klient byl schopný s koněm přeskočit překážky a našel si novou přítelkyni se kterou budují domov. 

 

Ema Chvístková