PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Pohled do zrcadla

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Jednou ke mně přišel můj kamarád. V mé chodbě mám zrcadlo a slabé světlo. Prošel mojí chodbou, sedl si v kuchyni na židli a se zvláštním výrazem v obličeji se mě zeptal: „Jak se můžeš dívat v takové tmě do zrcadla.“ Nechápala jsem, co je na tom zvláštního. 

Řekl mi, že na něho, když se dívá v šeru do zrcadla vyskakují různé příšery. Nejdříve jsem si říkala, že si dělá srandu, ale výraz jeho tváře o tom neodpovídal.

Tak se rozpovídal, že má hrůzu se při setmění do zrcadla dívat a popisoval takřka detailně různé příšery, které ze zrcadla na něj vyskakují .

Řekla jsem mu, ať se jde podívat do mého zrcadla. Úplně měl hrůzu v obličeji, že nikdy se nepůjde podívat do zrcadla za šera.

Nabídla jsem mu, že zkusíme techniku EFT. Souhlasil, ale říkal, že to stejně nemá cenu, že on se do zrcadla nepůjde podívat.

Zeptala jsem se ho jaké příšery na něho vyskakují. Jelikož těch příšer, které by na něho mohly ze zrcadla skočit bylo hodně a ještě mi je detailně popisoval, tak jsme je nepopisovali, ale udělala jsem to jako balíček „příšery“.

Ťukali jsme „I přesto, že mám strach se podívat v šeru do zrcadla, se mám rád a přijímám se.“


 „I přesto, že na mě ze zrcadla vyskakují příšery, se mám rád a přijímám se.“

 Kamarád byl bledý a po 20 minutách chtěl skončit. Přesvědčuji ho, ať vydrží ještě půl hodinky a uvidíme.

Udělali jsme klíčkové dýchání a masírovali B-bod. Pokračovali jsme stejnou formulací.
„I přesto, že mám strach se podívat v šeru do zrcadla, se mám rád a přijímám se.“
„I přesto, že na mě ze zrcadla vyskakují příšery, se mám rád a přijímám se.“

Po 10 minutách kamarád změnil výraz tváře – pozitivně. Řekla jsem mu, ať se jde podívat do zrcadla.
 Zvedl se bez řečí a šel. Šel křečovitě k zrcadlu, ptala jsem se ho, jak se cítí. Řekl, že mu strašně brní nohy. Přišel k zrcadlu , podíval se , koukal, nechápal, jak to, že tam žádná příšera není.

Ještě jsem ťukala 1 kolo „I přesto, že mě brní nohy, když se jdu podívat v šeru do
zrcadla, se mám rád a přijímám se.“ A šel se opět podívat do zrcadla, tentokrát úplně v klidu. Vůbec mu nevadilo se dívat do zrcadla, ještě jsem mu k tomu zhasla, aby bylo ještě větší šero – strach byl pryč a ani nohy ho nebrněly.

Nevěřil tomu a v tu chvíli mi řekl, že se nemůže doma podívat do zrcadla, to moje mu nevadí. (Nějak zapomněl, že když ke mně přišel, vadilo mu i mé zrcadlo )


Tak jsme tedy ťukali rozhodnutí. „I přesto, že mám strach doma se podívat do zrcadla, rozhodl jsem se přijít domů, podívat se do zrcadla a být zcela klidný“.

Natož jsme dopili náš již studený čaj, terapie trvala cca 50 minut.

Na druhý den jsem mu psala sms, jestli se podíval do zrcadla.

Odepsal: „Podíval! A to nekecám! Hned jak jsem přišel domů a nic, žádné příšery jsem neviděl. Asi to eft má něco do sebe. “

 

Rita Drabinová