PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Strach z veřejného projevu před spolupracovníky i před cizími lidmi

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Klientka, 40 letá vedoucí pracovnice, přišla za mnou s problémem strachu z veřejného projevu před spolupracovníky i před cizími lidmi.


Vyprávěla mi, že před každým veřejným projevem i při něm, před více než 5 spolupracovníky nebo cizími lidmi, je silně nervózní, potí se jí dlaně, má studený pot na zádech, trpí vnitřním třesem, cítí knedlík v krku, buší jí silně srdce a má pocit, že všechno, co má sdělit, stejně zapomene, že má v hlavě „vygumováno“. Chtěla by se toho zbavit a být při každém veřejném projevu klidná, vyrovnaná, sebejistá, mluvit zpaměti a vždy si vše potřebné vybavit.

 

Při našem povídání mi sdělila, že sice o metodě EFT již slyšela, ale že silně pochybuje, že jí EFT zbaví jejích problémů.


Ťukáme tedy:

I přesto, že silně pochybuji, že mi metoda EFT odstraní strach a nervozitu ,a problémy s tím spojené, z veřejného projevu před spolupracovníky i před cizími lidmi, mám se ráda a plně se přijímám. /sjs 9, 7, 4, 2, 0/.


Při ťukání se uvolňuje a následně říká, že má pocit rozlévajícího se tepla na hrudi a že věří, že jí EFT pomůže.

 

Doporučuji jí si představit situaci, kdy má příští veřejný projev a jak se u toho cítí.


Sděluji mi, že je silně nervózní a má strach, že nezvládne vůbec mluvit při veřejném projevu, potí se jí dlaně a záda, buší jí více srdce, vnímá knedlík v krku a má vnitřní třes.

 


Nejdříve ťukáme :

 

I přesto, že jsem silně nervózní a mám strach, že nezvládnu vůbec mluvit při veřejném projevu, mám se ráda a plně se přijímám.
/sjs 10, 8, 6, 3, 0/


Úplně vymizely problémy s pocením, bušením srdce i vnitřním třesem.
Klientce zčervenaly tváře a je živější a radostnější. Při kontrole pocitů u představy veřejného projevu říká, že cítí klid a po dlouhé době i větší jistotu, že to zvládne.


Ještě má strach, že nezvládne mít hlas pod kontrolou, že se jí bude trochu třást.

 


Ťukáme :

 I přesto, že mám strach, že se mi bude při veřejném projevu třást hlas a že ho nebudu mít pod kontrolou, mám se ráda a plně se přijímám. /sjs 4,2,0/.


Při kontrole představy se usmívá a oznamuje mi, že hlas je naprosto v klidu.
Poslední věc, která ji ještě trochu trápí je, že zapomene text a že bude mít ostudu, kdyby se jí to stalo.


Ťukáme tedy :

I přesto, že mě trápí, že při veřejném projevu zapomenu text a budu mít ostudu, mám se ráda a plně se přijímám./sjs 4,2,0/.

 

Při zpětné vazbě mi klientka sděluje, že se cítí naprosto uvolněná, v pohodě, klidně a přijde jí až divné, že se mohla takhle bát.


Nabádám ji, aby si ještě jednou představila situaci svého veřejného projevu, kdy se cítí v pohodě, uvolněná a klidná. Aby si zvětšila obraz, posunula si ho blíž k sobě, zjasnila barvy, zvýšila zvuk. Jak se cítí ?


Oznamuje mně, že se cítí velmi dobře a že vše je naprosto v pořádku a zvládne jakýkoliv veřejný projev před kýmkoliv s naprostou samozřejmostí.
Radím ji, aby si vždy před veřejným projevem představila situaci, kdy se cítí takto příjemně a vyladila si všechny drobné nuance přesně tak jako nyní.
Klientka ještě projevila přání cítit se sebevědomě při veřejném projevu a vždy si všechen důležitý text vybavit.


Vysvětluji a navrhuji jí techniku volby.

 

Ťukáme :

I přesto, že se necítím sebevědomě při veřejném projevu a ne vždy si dokážu potřebný text vybavit, rozhodla jsem se cítit se při každém veřejném projevu před kýmkoli sebevědomě a dokážu si v klidu a v pohodě vybavit veškerý text, který potřebuji, a jenž je pro mě důležitý.
/sjs 6/6, 3/7, 0/10

 

Oznamuje mně, že se cítí skvěle a ode mě by šla klidně mluvit před lidmi, že jí to vůbec nevadí.

 


Klientka odcházela velmi spokojená s tím, že ještě před vánoci bude veřejně hovořit na firemním večírku, že se již těší a dá mi určitě vědět.

 

Eva Mlčochová - praktikant EFT