PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Strach z řízení auta

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Strach (Michaela 28 let) trvá prakticky od začátku, tedy již v autoškole, kterou nakonec díky trpělivému učiteli zvládla.

Pak ale delší dobu neřídila, jen občas, když jela někam společně s rodiči, ji nechali řídit. Sama se tomu spíše vyhýbala, jezdila jen v nezbytných případech, nebo pod dohledem rodičů. Vždy ale byla při a po jízdě velmi vystresovaná. 

Nyní dostala od přítele auto, aby mohla do práce jezdit pohodlněji, bydlí totiž 10 km od města. Přesto se nadále řízení vyhýbá, a raději jezdí autobusem, na který musí hodinu čekat. Má strach především z toho,že jí budou ostatní řidiči nadávat, až jí to chcípne na křižovatce, až se nebude moct rozjet napoprvé, apod. 

Začaly jsme tedy ťukat:
I přestože mám strach, že mi budou ostatní řidiči nadávat, až mi to chcípne na křižovatce, mám se ráda a přijímám se…. (SJS byla 8)


Po 3 kolech tento strach zmizel, a objevil se další. Tentokrát strach, že někomu ublíží, nebo někoho zraní:


I přestože mám strach, že někomu při jízdě autem ublížím, mám se ráda a přijímám se… 4x i s Gamutem.


Pak vylezla vzpomínka na cestu na dovolenou s rodiči, když jí bylo asi 5 let. Tehdy jim prý v Rakousku na dálnici za deště přestaly fungovat brzdy a při vyhýbání se autobusu dostali smyk a skončili na okraji vozovky. Nic vážného se nakonec nestalo, ale vzpomněla si, že tehdy měla obrovský strach, že celá rodina v autě zemře. SJS 10


I přestože mám obrovský strach, když si vzpomenu jak jsme tehdy mohli s rodiči a bratrem cestou k moři umřít, mám se ráda…. 

Zde jsme museli odťukat 6x (poslední 3 kola – i přestože mám stále strach), než se SJS snížila na 1, což jsme doladily klepáním na Gamut a záklonem očí dozadu za mým prstem. 

Pak jsem ji požádala ať si zkusí představit, že jede do práce. Hned ze začátku měla vztek, že nemůže nastartovat, ten jsme také odťukaly – stačilo 1x, a pak měla strach z jedné křižovatky, že ji neprojede, protože na ní musí dát přednost všem autům ze všech stran. Ten jsme také odťukaly i s Gamutem. 

Pak už jí nic nenapadalo, cítila se hned velmi dobře, odcházela spokojená. 

Domluvily jsme se, že kdyby potřebovala, ozve se a můžeme ještě vyťukat případné další emoce spojené s řízením. Ozvala se mi cca po měsíci, že jezdí autem čím dál častěji, sice ještě nejede každý den, ale postupně za ten měsíc se dopracovala k tomu, že do práce jede min.3x týdně sama, 2x ji vozí přítel.