PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Strach ze smrti

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor 

 

Do poradny pro výživu za mnou přišla paní (48 let,obezita II.st, thyreoitis s prim.hypothyreosou, DM na PAD,komp.hypertenze, dyspeptický syndrom), která chtěla především redukovat svoji hmotnost.

Po odebrání anamnézy a nastavení nutričního plánu jsme tedy začaly s redukcí, zatím úpravou stravy. EFT terapii používám ve chvíli, kdy přijdou určité komplikace (př. rozvinutý overfeeding, bange eating, nutkání na sladké, …emoční přejídání) nebo se od počátku rozhodneme nutriční terapii prokládat EFT technikou. 

V tomto případě nastaly komplikace s neodolatelnou chutí na sladké. Tuto jsme řešily:

„I přesto, že mám odpoledne a večer neodolatelnou chuť na sladké, se mám ráda a přijímám se.“


SJS je kolem 5, postupně ťukáme na 1, pak následuje oční korekce. (všechno ťukáme nejdříve na KARATE bod, pak body na obličeji, na hrudi, na ruce, proces GAMUT 9)

Ptám se, jestli je chuť spojená s nějakou činností a kdy přesně se objevuje a jak ji řeší. Klientka popisuje, že se nerada dívá na TV, proto raději čte knížky. Vždy, když si vytáhne knížku, probleskne jí hlavou, že by si „něco“ dala. NĚCO je sladkost (bobnón, čokoláda, oplatek ).

„I přesto, že když si vytáhnu knížku, probleskne mi hlavou, že bych si dala bonbón, čokoládu nebo oplatek, se mám ráda a přijímám se.“
„I přesto, že mě štve, že když si vytáhnu knížku, jdu si automaticky pro sladkost, se mám ráda a přijímám se.“
„I přesto, že mě štve, že když mám pohodu, jdu si pro sladkost a sním ji, se mám ráda a přijímám se.“


--potud je SJS u uvedených afirmací kolem 2-4, ťukáme vždy na 0.
„I přesto, že mě strašně štve, že ty sladkosti ani nechci jíst, ale přesto je sním, se mám ráda a přijímám se.“ -- SJS 10 – po prvním kole 5, pak

„..že mě ještě trochu štve“ na 2, v dalším kole na 0 - ptám se, jaké má pocity, když sladkost sní. Má pocity viny, že by je jíst neměla, protože je tlustá.


„I přesto, že mám pocity viny, když sním při čtení knížky sladkost, se mám ráda a přijímám se.“ – SJS z 5 na 0


Klientka si uvědomuje, že si takto vytváří umělou pohodu a vzpomíná si na svoji babičku, se kterou vždy ta pohoda byla. Babička jí ráda četla pohádky, hlavně když nikdo jiný na ní neměl čas. Vždy si daly spolu nějaký bonbón a četly. Říká, že je na všechno sama, cítí se být osamělá. S knížkou a sladkostmi si „přivolává“ babičku a pocit bezpečí.


Ptám se, jestli se něčeho bojí. Má strach o svého manžela, že se mu NĚCO stane. A co se mu může stát? Bojí se, že zemře.

„I přesto, že mám strach o Petra (manžel), že zemře, se mám ráda a přijímám se. – SJS 8, postupně na 0.


Také má strach o syna, že se mu NĚCO stane (že se zabije v autě – hodně jezdí).


„I přesto, že mám strach o syna, že se zabije v autě, se mám ráda a přijímám se.—SJS 8, po druhém kole „zbývající strach“ až do 0.


Nakonec klientka říká, že má strach ze smrti, má strach, že umře, že je nemocná. Lékař jí řekl, že se dlouho nedožije.


„I přesto, že mám strach, že umřu, protože jsem nemocná, se mám ráda a přijímám se.“ SJS 10, ťukáme 4 kola stejně až na SJS 2, pak dále „ještě trochu strach“ na 0
Klientka ví, že stejně jednou umře, ale ne tak brzy, jak stanovil lékař.

„I přesto, že mi lékař řekl, že se dlouho nedožiju, rozhoduji se, že ho pěkně překvapím a zlepším si svůj zdravotní stav tím, že budu s radostí a v pohodě dodržovat stanovený režim.“ --- technika VOLBY

 

Techniku volby používáme i dále:


„I přesto, že mám při čtení knížky chutě na sladké, se rozhoduji, že místo sladkostí si vezmu mrkev.“Testování:
Zavřete oči a představujte si, jak vytahujete svoji oblíbenou knížku. Sedáte si s ní a listujete, ..jaké máte přitom pocity?
Klientka uvádí, že už nemá takové chutě na sladké. Takto už chce ukončit terapii.


Za týden při kontrole se opět ptám na neodolatelnou chuť na sladké odpoledne a večer, když čte knížku, ale klientka říká, že nemá vůbec neodolatelné chutě. A když má hlad (ne chuť!), šáhne po syrové mrkvi, kterou má stále připravenou v lednici.


Hodnocení:
Od počátku terapie uběhlo necelých 5 měsíců klientka zhubla již 11kg, zlepšila se jí glykémie i tlak, dyspeptické potíže zcela vymizely a ledviny jí nebolívají jako dříve. Celkově se cítí mnohem lépe a má větší radost ze života (i při nastaveném redukčním režimu!).Mgr.Lucie Konečná