PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Nespokojenost s váhou a strach přibrat na váze

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Obrátila se klientka s problémem, že potřebuje přibrat na váze a nedaří se jí to. Asi před dvěma léty klientka vážící 60kg se rozhodla, že potřebuje zhubnout. Začala hodně sportovat /spinning, posilování, běh/, aby si udržela kondici. Při tom se jí podařilo zhubnout 10 kg a cítila se dobře („bylo to super, líbilo se mi to…“).

Postupem času, ale zjistila, že má málo energie a potřebuje nabrat zpět asi 5kg. Nyní již přes rok řeší problém váhy, ale nedaří se ten problém pozitivně vyřešit. Nyní se dostala k názoru, že chce přibrat na váze a zároveň se toho děsně bojí.


-„Bojím se, že když začnu normálně jíst, tak se to zvrtne a tu váhu už nikdy neuhlídám a naroste mi břicho“…
Navrhla jsem klientce použit pro řešení jejího problému techniky EFT.
Začaly jsme tím, že jsme zjistily, co se může stát, když se podaří, aby váha stoupala? /konkretizace pojmů/.
-„Když přibere, tak se nebude líbit manželovi“
Zeptala jsem se jak na to přišla…
-„jednou manžel řekl, že když se mu nebudu líbit, tak mne vymění za mladší, nějakou 18letou“.

Strach ze ztráty manžela - SJS je 8.


Začaly jsme ťukat:
„I přes to, že se bojím ztratit manžela, mám se ráda a přijímám se… “
„I přes to, že mne bylo líto, že XY mi řekl, že mne vymění, mám se ráda a přijímám se…“
Klientka pocítila úlevu a řekla, že „XY to určitě řekl z legrace a nemyslel to vážně, protože nyní můj problém řeší se mnou.“
Na otázku jak to řeší?
-„hlídá, abych jedla pořádně, všímá si co jím, má o mně starost“

Dále jsem zjišťovala jak se klientka stravuje.
-„Nedokáži sníst něco navíc, musím mít vše naplánované. V práci chodím na obědy a vždy skončím u salátů, jinak jím jen nízkotučné jogurty, ovoce, zeleninu a mívám studenou večeři. Pak mám pocit, že když aspoň jeden den si nezacvičím tak začne růst břicho. “


Vyťukali jsme její přesvědčení, že po dosažení cíle si tu váhu nedokáže udržet. Technikou filmu jsme odbourali představu velkého břicha. Klientka se rozhodla, že k zrcadlu přivolá i manžela, který společně s ní se dívá do zrcadla a na váhu. Po zpracování obrazu v zrcadle klientka řekla, že už jí netrápí i kdyby to její břicho se zvětšilo, dokázala by z toho udělat legrace. Když si představí, že stojí na váze a ta ukazuje 55 kg tak se cítí spokojená a uvolněná.
Při zjišťování jak je uvolněná - SJS 1. Udělaly jsme korekci a ukončily ukotvením tohoto pozitivního pocitu.


Dále klientka vyslovila, že vlastně má strach z jídla. Chtěla by, aby se nebála jíst normálně. Strach z jídla se projevuje, že se nedokáže zastavit, když má např.dobré sušenky, a tak sní celý balíček. Strach, že se nedokáže zastavit SJS 10.
Zaměřily jsme se i na pocity a emoce, které vzhledem k její váze a přejídání má. Vyťukaly jsme, že je hrozná a nemá se ráda za to, že se přejídá a vztek na sebe kvůli tomu.


Dále :
„I přes to, že se nedokážu zastavit při pojídání dobrot, mám se ráda a přijímám se…“
Po prvním kole se pacientka chvílemi ztrácela /tj. nevěděla jakou frázi má opakovat/. Po třetím kole řekla, že je jí to „nějak jedno“. I když si představí ten balíček nejlepších sušenek, tak umí si představit, že si vezme jen dvě.

Po týdnu, klientka volala, že se cítí dobře, už se v jídle tolik nehlídá. V práci chodí na normální obědy a saláty si dává k večeři. Už si dála i krupicovou kaši, kterou hodně dlouho neměla. Tak díky jednomu terapeutickému sezení s pomoci EFT klientka se cítí spokojeně a daří se splnit stanovené cíle.


Ecaterina Zaporojan
Terapeut energetické psychologie & EFT