PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

PDF na práci se strachem

Chcete PDF s podrobným návodem k našemu videu? Stačí zadat váš e-mail a obratem vám pošleme odkaz ke stažení.
captcha 
Díky! Poskytnuté údaje buou použity Z. Katayama pouze za účelem kontaktování zákazníka. Podrobnosti o zpracování údajů, jakož i o právech zákazníka obsahuje stránka Zásady ochrany osobních údajů
Vytisknout

Fobie z hadů

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor 

Rozhodl jsem se popsat mírně kuriózní případ klientky, kterou obtěžovala fobie z hadů.
Byli jsme s manželkou na dovolené v Turecku. Seznámili jsme se s manželským párem z Německa, s kterým jsme si rozuměli a společně strávili mnoho hezkých chvil.

Jednou se paní Jana přiznala, že v hotelu bylo vystoupení tureckého umělce s hadem. Když zaregistrovala hada, s křikem a strachem se rozběhla po schodech nahoru do hotelového pokoje na čtvrtém poschodí a zamkla se tam.

Nabídl jsem paní Janě, že jí fobie z hadů zbavím. Nejprve se o tom ani nechtěla začít bavit s poznámkou, že vůbec nevěří, že by s tím bylo možné něco udělat. Pomohla však náhoda. Paní Jana absolvovala tureckou masáž, po které jí začaly sužovat bolesti v oblasti ramene spojené s omezenou hybností. Tento problém jsem velice rychle asi po desetiminutové EFT terapii k jejímu velikému údivu odstranil.

Následně svolila i k terapii na odstranění fobie z hadů.
Paní Jana měla panickou hrůzu a strach z hadů.
Nejprve jsem rozklíčoval, co se skrývá za jejím strachem.
Postupně jsme zjišťovali a odťukávali, co všechno strach způsobuje a co jí na hadech vadí:
„I přestože mám nesnesitelný strach z toho, že mně had může uškrtit, mám se ráda a přijímám se“,


dále :
- had je veliký
- had je ošklivý
- had je dlouhý
- had je studený
- had je slizký
- had je jedovatý
- had je velice rychlý  


všechny tyto pocity dosahovaly maximální úrovně – 10
Fobie byla tak nesnesitelná, že paní Jana nesnášela hada ani v televizi. Vždy se musela vzdálit a jak říkala, měla pokazený večer a dokonce i problémy s usínáním, když se objevila jenom myšlenka na hada. S paní Janou jsem pracoval na jejích pocitech a emocích a všechno jsme po hodinové terapii zneutralizovali na čistou nulu.


Přišel večer, kdy se číslo s hadem znovu opakovalo. Seděli jsme společně u stolu já s manželkou a paní Jana s manželem Olafem. Začal program. Turecký umělec nejprve zahájil program tureckým tancem a potom přišlo na řadu číslo s hadem. Paní Jana se mírně hnízdila, ale statečně zůstala sedět na celém představění k obrovskému údivu jejího manžele.


Po představení kluk s hadem obcházel publikum a kdo měl zájem, tomu hada obtočil kolem krku. Postupně jsem se nabídl i já, moje manželka, následoval Olaf a byla řada na paní Janě.
Kluk přikročil k ní a ovinul jí hada kolem krku.
Fotil rozrušený Olaf a samozřejmě jsem si paní Janu s hadem odfotil na památku i já.


A pocity paní Jany ? Po strachu ani památky, naopak, litovala hada, jestli mu to vůbec bylo příjemné. Celý večer jsme se potom bavili a spřádali plány, na jaké další zvíře si paní Jana troufne příště.Jaroslav Jakubček
Terapeut energetické psychologie & EFT