PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

stres, úzkost, panika, deprese

Vytisknout

Použití EFT na stres, úzkosti, paniku a deprese

Napsal Sindy dne .

Těmto nepříjemným problémům jsme věnovali jednu stránku. Zdá se, že stres je společný jmenovatel...

Více o stresu

Každý ví co je to stres i přesto, že každý si pod tím slovem představí něco jiného. Pro někoho je stres hodně práce, pro někoho málo práce, pro někoho nemocné dítě, pro někoho příliš zdravé dítě. Prostě každý máme nějaký ten svůj stres a on  má nás. Stres a s ním související negativní prožitky nám ale nesvědčí a je jedno jak velký takový stres je. Většina lidí se domnívá, že je malý a velký stres.

Tělo takové věci nerozeznává, nerozlišuje druhy stresu.

Jakýkoli stres, který prožíváte, způsobuje nejen změny ve vnímání skutečnosti, ale hlavně způsobuje velké změny ve vašem těle. Mění se hladina hormonů, enzymů, ubývá nám energie, tělo se stává náchylnější k infekcím a dalším stresům a postupně dochází k jeho oslabování. Pokud ve stresu žijeme dlouho, může to mít vážný dopad na vaše zdraví. 

Tělo kromě druhu stresu nerozlišuje ani jeho původ, je jedno, jestli se trápíte kvůli něčemu co právě probíhá,  nebo je to jen ve vašich vzpomínkách či fantazii:

přítomnost

EFT vám pomůže zvládnout náročné situace, které právě prožíváte např. v práci, v rodině, zdravotní problémy. Do této katergorie se řadí všechny problémy které vás právě trápí jako např.: 

problémy v práci - neshody na pracovišti, špatné vztahy s vedoucím, neplnění plánu...
problémy v rodině - rozchody, nevěra, partnerské problémy, obavy o své blízké, umrtí v rodině, nečekané i pozitivní změny (svatby, narození dětí)
problémy s dětmi - obavy o ně, jejich školní problémy, jejich vlastní stresy a problémy ve škole...
problémy zdravotní -stres z nečekaných diagnóz, z nepříjemných lékařských procedur, z nemoci samotné

minulost 

i vzpomínky na nevyřešené negativní nebo traumatické události ve vašem životě jsou pro tělo stresující, i události, které takové situace připomínají, mohou spouštěř podvědomou stresovou reakci a způsobovat zdravotní problémy, často vyřešením takových situací a odstranění souvisejících negativních emocí metodou EFT dojde k zlepšení zdraví, ústupu nebo celkovému vymizení i vážných zdravotních problémů jako astma, fyzické bolesti, alergie, nespavost, deprese atd.  

budoucnost 

stejně jako negativní vzpomínky z minulosti, tak i obavy z boudoucnosti mají na tělo stejný nežádoucí vliv. EFT vám je pomůže odstranit a pomůže vám ujasnit si a dosáhnout vaše cíle  

EFT je ideální metoda k odbourání jakéhokoli stresu, kterou můžete i sami kdykoli a téměř kdekoli použít. Většinu běžných denních stresů můžete odstranit sami, bez pomoci odborníka. 

Panika

Podívejte se na případ paní s těžkými ataky paniky. Ataky měla každý den, navštívila lékaře, psychology, všechna vyšetření a nakonec i psychiatra a jediné řešení pro ní byly antidepresiva.

Po prvním EFT sezení ustoupil problém o cca 70% a po druhém sezení prakticky úplně. Jen v některých případech většího stresu, kdy měla pocit, že by ataka zase nastoupila, použila EFT na příznaky a ty okamžitě odezněly:

Deprese

 

BUTT objKONZ

Případy certifikovaných EFT terapeutů, studentů Institutu: