PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT

BUT infoSTUD

Vytisknout

Citlivost na bouchání dveří

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Objednala se u mě klientka, která bydlela v přízemí panelového domu. Bouchání vchodových dveří a dveří od kolárny ji tak vytáčelo, že byla plačtivá a trpěla až bolestmi hlavy a uvažovala, že se snad bude muset přestěhovat. Kromě toho ji sužovaly bolesti a brnění v pravé noze.

Nejprve jsme tedy vyťukali:
I přesto, že mi vadí bouchání dveří,…
 …mi vadí, že se s těmi dveřmi nic nedělá,..
 …mě to hrozně rozčiluje
 …mám chuť na ně vlítnout
 …jsem plačtivá
 …jsem nevyrovnaná

Na otázku, co se skrývá za tím, že se cítí nevyrovnaná klientka odpověděla, že se bojí, aby ji nenašli nějakou nemoc. A už Vám nějakou nemoc našli? Ano, nejprve nezhoubný nádor v břichu, klientka podstoupila operaci. Později nádor pod okem. Vyťukali jsme vše, co s tím souviselo. Jak bylo klientce, když se to dozvěděla, vše kolem operace, všechny pocity s tím související,…..

Zeptala jsem se klientky, co se stalo před tím, než ji objevili nádor. Klientka po mateřské dovolené chtěla nastoupit do práce a „byla na nervy z toho, že práci nemůže sehnat“. Vyťukali jsme tedy všechno, co tenkrát cítila, všechnu bezmoc, lítost, strach, že práci nesežene,…

Během ťukání jsem také zjistila, že se klientka bojí smrti, zeptala jsem se jí, jestli jí nezemřel někdo blízký a vyťukali jsme:
I přesto, že se bojím smrti,..
 …mi umřel děda na rakovinu
 …umřel tak mladý (tady propukla klientka v pláč)
 …je mi líto, že umřel tak mladý
 …se bojím, že je to dědičné
 …se bojím, že to máme v rodě
 …se bojím, že budu mít rakovinu
 …se bojím, že brzo umřu
 …se bojím, že tady nechám dítě

Nakonec jsme se ještě odťukaly fyzické problémy – bolesti hlavy a pravé nohy.

Klientka odcházela spokojená s tím, že se jí ulevilo a uvidí, co s ní udělá bouchání dveří. Po týdnu jsem dostala e-mail. Klientka se cítí dobře, plačtivost a bolesti hlavy zmizely a bouchání dveří nevnímá. Jen v sobotu ji trochu vadil zvýšený provoz kolárny, ale vyřešila to výletem.

MVDr. Ivana Štěrbová
Terapeut energetické psychologie & EFT