PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Při projevech nervozity nutkání na močení

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Žena 50 let, od dětství trpí při projevech nervozity nutkáním na močení. Poslední 2roky se přidal i strach že se tak může společensky znemožnit.

Stupnice - hodnota 10.

Začaly jsme 3x ťukáním na karate bod a použily orientační frázi -

I přesto, že se v nevhodnou chvíli počurám - miluji se a přijímám se. Poté jsme stimulovaly meridiánové body na tváři, Gamut 9 na ruce, stimulovaly šišinku.Na každém bodu 7x a ťukaly jsme je 3x dokola za sebou.


Snížení stupnice na hodnotu 7.

Napětí ze situace u klientky přetrvává, nastalo však uvědomění si negativní situace z období 7 let. Tenkrát ji rodiče postavili do role dospělého člověka. Měla rozhodnout za rodiče, zda se otec po návratu z vězení může vrátit zpět k rodině. Matka jej po traumaticky finančních a vztahových zážitcích zpět nechtěla, mladší bratr po otci toužil. Otec tehdy řekl ať rozhodne klientka.

 

Ta prožívala velmi vnímavě veškerá trápení s matkou a proto se přiklonila k matce, duše toužila po otci. Od té doby trpěla nočními děsy a někdy se i pomočila.


Pracovaly jsme s klientkou na vztahu s otcem , který s rodinou nežil. Opět metodou 7x ťukáním na karate bod, meridiánové body na tváři, Gamut 9 na ruce a stimulaci šišinky, 3x ťukání dokola.Použily jsme frázi - jsem v bezpečí a milována za každé situace.

 
Klientka si uvědomila , že možná kdyby se tenkrát svěřila , nemusela tolik trpět . Měla velký pocit viny a hlavně pociťovala velký tlak na sebe po celý život. Tlak myšlenek se přenášel na močový měchýř.


Stupnice se snížila na 4 , bylo třeba zpracovat zbývající tlak.
Zkusili jsme ťukání 3x dokola na karate bod, meridiánové body a šišinku, na každém bodu. Frázi - zbývající pocit tlaku.Na závěr sezení jsme použili zrcadlovou sugesci.

 
Klientka vidí sebe jako vyrovnanou ženu,která si uvědomuje , že její vnitřní potřeby jsou prvořadé,před požadavky okolí.

 

Marie Šumšalová
Terapeut energetické psychologie & EFT