PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Fyzická nemoc pro lásku partnera

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Moje dlouhodobá kamarádka měla již půl roku problémy se žlučníkem a její doktorka ji poslala na vyšetření do nemocnice, kde měla podstoupit kamerové vyšetření, z kterého měla strach.


Ptala jsem se jí, co je jejím největším problémem v této chvíli, řekla, že tupá bolest žlučníku. Začaly jsme ťukat:

„I když mám dlouhodobou tupou bolest žlučníku, mám se ráda a přijímám se“. A následně jsme ťukaly dlouhodobou bolest žlučníku 2 kola. Tím se bolest snížila z SJS 10 na SJS 3. Udělaly jsme ještě jedno kolo a bolest se začala stěhovat.


Nyní měla táhlou bolest v zádech a tak jsme ťukaly:

„I když mám táhlou bolest zad, mám se ráda a přijímám se.“ A následně na tuto bolest jedno kolo. Po tomto kole se bolest přestěhovala do krční páteře a tak jsme pokračovaly:

„ I když mám táhlou bolest krční páteře, mám se ráda a přijímám se.“, následně na tuto bolest jedno kolo. Bolest pokračovala do hlavy a tak jsme pokračovaly:

„I když mám pichlavou bolest hlavy, mám se ráda a přijímám se.“ Opět po jednom kole se bolest přestěhovala do hrudi. Náš další postup tedy byl:

„I když mám tlačivou bolest hrudi, mám se ráda a přijímám se.“ Zde jsme opět ťukaly jedno kolo na tlačivou bolest hrudi, ale následně bylo ještě potřeba doťukat zbývající tlačivou bolest hrudi.


Bolesti se stále stěhovaly a nikam to nevedlo a tak jsme udělaly kličkové dýchání a zkontrolovaly všechny předešlé bolesti. Vše bylo v pořádku a tak jsem se ji opět zeptala jaký je její největší problém v této chvíli. Nyní odpověděla, že to je strach ze zítřejšího vyšetření a tak jsme na něj začaly ťukat.

 

Nic se nedělo, strach tam stále byl a tak jsme začaly ťukat na strach z toho, jak vyšetření dopadne a přidaly jsme k tomu rozhodnutí:

„I když mám strach z toho, jak vyšetření dopadne, rozhodla jsem se být zdravá a plná energie“.

 


V této fázi začala plakat a na můj dotaz, co se děje, řekla, že má strach, že to je rakovina. Ťukaly jsme tedy na strach z rakoviny a opět přidaly rozhodnutí:

„I když mám strach z rakoviny, rozhodla jsem se být zdravá, plná síly a dobré nálady.


Začala opět brečet, strach se změnil v lítost. Byla to emoce z minulosti, nešlo zde jen o strach, ale jak se později ukázalo o problém s partnerem. Plakala a přitom mluvila o manželovi, tak jsem ji nechala povídat a přitom jsem na ni ťukala.


Po třech kolech se zklidnila a tak jsem se jí opět zeptala, co ji teď nejvíc trápí. Odpověděla, že lítost z toho, že ji manžel neumí dát znát lásku. Tento problém jsme opět ťukaly a po dvou kolech tam skočilo: „Stále se hádáme jako psi“.

Tak jsme ťukaly:

„I když se s manželem hádáme jako psi, rozhodla jsem se, že mezi námi vládne láska a pohoda“.


 Po tomto ťukání klientka řekla:

„Já jsem ale blbá, raději bych byla nemocná, jen aby si mě více všímal“. Tímto ťukáním jsme skončily a zkontrolovaly jsme strach z vyšetření a ostatní emoce s tím spojené. Vše bylo v pořádku, tak jsme to nechaly s tím, že po vyšetření se opět ozve, pokud nastane jakýkoliv problém. Vyšetření proběhlo v pořádku, bez žádných závažných problémů. Klientka se cítí celkově lépe.


Již od začátku jsem věděla, že bolest je pouze zástupný problém, ale klientku jsem musela nechat dojít tohoto poznání sama. Jako správnému terapeutovi mi nenáleží podsouvat klientovi své pocity, jelikož můžou být mými a mohly by její situaci ještě zhoršit.

Myslím si, že jsme se touto cestou dostaly k opravdovému jádru problému a klientce se opravdu ulevilo, už tím že si dokázala sama tento problém přiznat a pojmenovat.

 


Eva Šlehoferová

Terapeut energetické psychologie & EFT