PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

„Zázračně“ vyřešený partnerský problém

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Na konzultaci jsem měla paní středního věku, chtěla pomoci s řešením partnerského problému. Před třičtvrtě rokem přišel přítel se kterým několik let žila s tím, že s ní chce o něčem hovořit. Byli již asi dva roky zasnoubeni a vztah byl velice hezký a tak se klientka těšila, že se budou domlouvat o svatbě. Jaké bylo ale její překvapení, když jí místo toho oznámil „asi bychom se měli rozejít, už to není ono“.

Cítila se hrozně, přesto nezpanikařila a v klidu se jej vyptala, zda má jasno, kam se odstěhuje, jak se o sebe postará, jak to oznámí jejím dětem, které spolu několik let vychovávali atd. Jasno v tom neměl, jinou ženu také ne a tak se domluvili, že budou navštěvovat předmanželskou poradnu. Jak se dohodli tak učinili. Pravidelně docházeli do poradny, mluvili a mluvili, plnili různé psychologem zadané úkoly, nikam to ale nevedlo. Doma oba fungovali v přátelské atmosféře – bohužel jen jako přátelé. Nefungoval sex a pán stále nevěděl, co dál. V poradně prý už také „nevěděli co s nimi“. Čekala je poslední návštěva, kde mělo padnout rozhodnutí: Buď spolu, nebo bez sebe.


  Paní se této poslední návštěvy obávala a proto přišla za mnou. Vysvětlila jsem jí, že čím více se něčeho obává, tím více právě nechtěné přitahuje. Začali jsme tedy zpracovávat její pocity od začátku celé záležitosti, například:
I přes to, že …...........................mám se ráda a přijímám se.
... jsem byla v šoku (mě bolelo, bylo mi to líto...), když mi to X oznámil
... jsem se bála že má jinou
... jsem se bála, že je to moje vina
... mě štve, že v poradně to nikam nevede
... se bojím, že se X rozhodne, že mě opustí
... se bojím, že mne opustí
... se bojím, jak budou reagovat děti

Paní se velice ulevilo, naznala, že bez X by prostě žila dál, ale že o něj stojí, a že by určitě zabralo, kdybych mohla pracovat s ním. Začala plánovat, jak ho ke mně „dostane“a že potom vymyslíme, co dál. Sdělila jsem jí, že on musí chtít sám, a že bych jí stejně nemohla říci o ničem, na čem bychom spolu pracovali. Ona že tedy zkusí s ním promluvit. Ještě ten den nadšeně volala, že X souhlasí a objedná se ke mně.

Pan X se skutečně dostavil. To jsem byla ale překvapená když na otázku co budeme řešit odpověděl, že neví. „Proč jste tedy tady?“ „No přece abych vyzkoušel tu Vaši metodu! Myslím si, že na mě stejně nebude fungovat.“ „Na co by Vám neměla fungovat?“ „Nevím, myslím, že na mě by to nefungovalo.“ A máte nějakou záležitost, na které by se dalo zkusit, zda to na Vás nebude fungovat?“ „Ne, ale myslím, že.......“ A tak chvíli dokolečka stejné odpovědi. A ani zmínka o jejich partnerském problému. Co teď? Pán přede mnou seděl, očividně se neměl k odchodu, usmíval se, ale hovorný tedy nebyl.


„Tak zkusíme to Vaše -myslím si, že na mě to nebude fungovat“ navrhuji a on souhlasí.
Ťukáme tedy EFT kolečko zmíněnou formulku, X se usmívá, ale ruku kterou ťukám má celou ztuhlou. „Klidně tu ruku povolte“ říkám. „No ale to mi nejde, já jsem tak pořád.“ Po kontrole, že by EFT mohlo fungovat i na něj, se zaměříme na to, že (ťukáme) je vlastně stále jaksi ztuhlý a nejde mu se uvolnit. Trochu to poleví. Po pár otázkách CO by za tím mohlo být ho napadne, že šéf v práci. Zjišťuji, že pan X je úspěšný manažer, že si je toho on sám velice dobře vědom, ale že NEVÍ, ZDA TO VÍ TA ŠÉFKA (ona je to totiž žena). Odťukali jsme pár koleček nevím, nejsem si jistý a podobně, a pan X se zcela uvolnil. Na kontrolní otázku odpověděl se smíchem „No když by jí nebylo jasné, že jsem nejlepší, tak ji o tom jednoduše přesvědčím!“

Celé to trvalo snad čtvrt hodinky a pán spokojen odešel. Hlavou mi prolétlo, že paní asi moc spokojena nebude. Ještě ten den mi ale volala nadšená, co jsem s ním udělala, že jen ho uviděla, hned věděla, že je „úplně jiný“. Po pár dnech volala znovu, že jsem snad čarodějka co umí zázraky, protože jsou „jak v líbánkách“, jako by toho třičtvrtě roku ani neexistovalo.

  Dnes je to více jak půl roku co tu byli, jsou spolu a stále spokojenější. Pan X nakonec práci změnil – přijal nabídku na pozici ředitele u jiné firmy. S paní si našli nového společného koníčka a do budoucna mají ještě hodně společných plánů.


  Je až zarážející, jak dalekosáhlé důsledky může mít vcelku banální příčina, zůstane-li neodhalena. Jak úžasné je EFT, které nám je pomáhá nalézt a řešit!!!

Irena Koutníková
EFTadvanced practitioner