PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Tchýně a žádost o ruku

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 


Při mé pravidelné „návštěvě“ kosmetiky jsem si lebedila pod prstíky mé kosmetičky a poslouchala její nářky na tchýni a napadlo mě „ co takhle EFT?“ Byla jsem čerstvě po druhém víkendu kurzu , plná dojmů a nabitá dalšími vědomostmi … „ měla bych pro Tebe řešení, je to druh terapie a dokáže Ti odstranit Tvé potíže s tchýní“ . Bylo rozhodnuto… z mé kosmetičky se rázem stala má první platící klientka.

 
1.sezení : Tchýně

Klientka začala chrlit věty … rozčiluje mě tchýně, její chování, mluvení, to jak dupe schválně po baráku, když jsem doma, jak přinese jen dvě mandarinky když jsme vlastně tři, jak dává vše jen Š. (přítel klientky) , jak se nebaví s O. (syn klientky) , jak se O. vysmívá, jak mě vyčleňuje , neustále mi říká nějaké negace, jak hraje komedie, je falešná , nevěřím ji ani nos mezi očima. Š. je úplně pod její nadvládou, nemůžu si v domě nic udělat (klientka bydlí v domě své tchýně), jak se mě Š. vůbec nezastane, když mi tchýně něco vytýká, rozčiluje mě absolutně všechno co je s ní spojené…


Klientka chrlila věty za sebou v takovém množství, které nebylo možné si ani zapamatovat, o zapsání si poznámek ani nemluvě, jen jsem u ní seděla a ťukala a nechala ji jejímu náporu myšlenek a zlosti na tchýni.
Pak teprve se klientka trochu zklidnila a já se mohla ptát… Došly jsme k větám, které jsme poté odťukávaly:

- nevěřím tchýni M. ani nos mezi očima  
- jsem naštvaná na tchýni M. , že mi nepodstrojuje jako Š.
- rozčiluje mě tchýně M. jak dupe po baráku
- nesnáším, jak mě tchýně M. přehlíží, když jsme spolu v pokoji
- mrzí mě, že se mě Š. nezastane, když mě tchýně vytýká špatnou výchovu O.

Poté klientka začala povídat i os vém příteli Š. a tak jsme odťukaly i jeho :
- mrzí mě, že se Š. naštve když nechci sex
- štve mě , že se mě Š. nezeptal, jestli může jet s kamarády pařit
- štve mě, že se mnou Š.neodešel ze Silvestra domů

na každou větu jsme udělaly několik kol EFT, vždy podle toho, jak jsem viděla, že klientka potřebuje.

Ke konci sezení už začala být klientka unavená a ospalá. Na mé doporučení odjela domů , lehla si a řádně se vyspala. S klientkou jsem se opět viděla po 14dnech. Byla přímo nadšená změnou, jaká u ní nastala. Tchýně jí už ten večer přinesla mandarinky tři a dva dny na to si s ní dala kafčo v kuchyni. Klientku pozvala její tchýně na oběd a i ho zaplatila. Slova mé klientky na tuto terapii byla : „ tedy Zdenčo, když jsi mi řekla co děláš, šla jsem k Tobě z 90% ze zvědavosti. To co se stalo je k nezaplacení. S tchýní jsem teď jak kámošky. Není nic jen velké díky Tobě.


2. sezení Svatba

Klientka ke mně přišla s tím, jestli by se dala technika EFT použít i na to aby jí Š. požádal o ruku, že když jí to tak bezvadně pomohlo na tchýni, chtěla by to zkusit i na svatbu. Se svým přítelem Š. už mají syna O., který chodí do třetí třídy a začali spolu stavět dům. Klientka chce i druhé dítě, ale už ne jen takhle na „psí knížku“.


- je mi líto, že mi Š. neřekl, že by si mě chtěl vzít
- je mi líto, že k Š. nepatřím jako manželka
- obtěžuje mě každému vysvětlovat, že jsem Š. partnerka a ne manželka
- je mi líto, že O. nalhávám, že svatba není důležitá
- jsem naštvaná, že nemůžu řešit dluh sestry Š. protože nejsem Š. manželka
- je mi líto, že nemám svoji rodinu potvrzenou manželstvím.


Opět jsem použila počet kol, podle mé intuice a reakcí klientky na odťukávání.
Po tomto sezení se klientka opět cítila unavená, ale již méně než při prvním sezení. Po měsíci, kdy jí Š. stále nepožádal o ruku za mnou klientka přišla, že by chtěla další sezení. Že jí už nevadí, že jí Š. nepožádal o ruku a jejich vztah se o hodně zlepšil, přesto by chtěla přijít ještě jednou kvůli svatbě. Napadlo mne dát jí otázky z koučingu, a dala si s ní další sezení až po vypracování tohoto úkolu


Z jejích odpovědí na mne vypadlo :
- nemám pocit ucelené rodiny
- pochybuji o citech Š. ke mně
- nejsem spokojená ve vztahu se Š. jaký je dnes
- nejsem klidná v tomto vztahu se Š.
- mám obavu, že nikdy nebudu Š. manželka
- mám strach, že budu mít celý život nejistotu, že mě Š. nepožádá o ruku


Po odťukávání toho co vzešlo z otázek, se na mne klientka překvapené podívala a řekla s údivem : „ ty jsi snad v mé hlavě?! Jak tohle víš“…to co jsme teď odťukávaly je přesně to co mě trápí!“ Teď mám absolutní pocit, že to musí fungovat“!
Po tomto sezení se klientka už unavená necítila . Odcházela nabitá a plná optimismu.
Šťastný konec v podobě žádosti o ruku se skutečně stal.

Klientka se rozhodla objednat si u mě další sezení na kterém jí naučím EFT. Díky knize, kterou jsi Sindy tak skvěle pro nás všechny napsala, bylo pro mne velkým potěšením EFT právě tuhle „holčinu“ naučit. Pochopila jak se EFT chová a co má dělat. Je navýsost spokojená, její syn přestal mít potíže ve škole, ač jsme na něj téměř neťukaly, její budoucí choť je nyní tak skvělý, že si to klientka ani neuměla představit, vztah s tchýní je setrvale výborný .


Zdeňka Čermáková
Terapeut energetické psychologie & EFT