TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Závislost na hypnotikách

Napsal Zdena Katayama dne .

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor.

Klientka, 35 let, je závislá na hypnotikách, 4 roky se léčí na psychiatrii, bez léků neusne. Spánek pod vlivem léku však není plnohodnotný, přestože spí osm i více hodin, má pocit nedostatečného „vyspání“, pokud léky vynechá, dostavuje se u ní abstinenční syndrom, léku se domáhá, je agresivní, neví, co dělá, nedokáže se kontrolovat.

Použité techniky EFT:

Vyťukávaly jsme kompletní EFT (polarizace, proces, Gamut 9):

I přesto, že jsem závislá na hypnotikách, mám se ráda, přijímám se a velmi se oceňuji se.

I přesto, že mám na sebe vztek, že jsem závislá na hypnotikách, mám se ráda, přijímám se a velmi se oceňuji se. (SJS 10→7)

I přesto, že mám na sebe vztek, že jsem závislá na hypnotikách, mám se ráda, přijímám se a velmi se oceňuji se. (SJS 10→7)

I přesto, že mám na sebe vztek, že jsem závislá na hypnotikách, mám se ráda, přijímám se a velmi se oceňuji se. (SJS 7→2, šestivteřinová korekce→0)

Technika filmu: Lék na stole

Vyťukávané emoce: Cítím bezmoc, bojím se, že si prášek vezmu, bojím se, že pokud si ho nevezmu, neusnu, bojím se, že budu agresivní, bojím se, že situaci nezvládnu a vezmu si hypnotika – několikrátopakované vyťukávání, technika akutní situace (SJS 8→0)

Hypnóza:

CÍL: Tvým cílem je usnout bez hypnotik

SUGESCE:

K tomuto cíli Ti pomůže toto:

Po televizních novinách se rozhodneš, že půjdeš spát nejdéle ve 23 hodin. Věnuješ se hře na počítači, po očku ještě sleduješ televizi. Potom se s radostí věnuješ sobě. Vykoupeš se, převlékneš se do pěkného pyžama (vždyť na pyžama si potrpíš). Ještě na chvíli si sedneš k počítači, ale již u něj začínáš klimbat. Přesuneš se do ložnice, vyvětráš si, naklepeš si peřiny a zachumláš se do nich. Dýcháš čerstvý vzduch. Je ticho, tma. V duchu poděkuješ za hezký den. Zavřeš oči a soustředíš se na svůj dech. Dýcháš pravidelně a zhluboka, Tvůj dech se zpomaluje. Cítíš příjemné teplo a usínáš. Ve spánku odpočíváš, načerpáváš nové síly na další den. Budíš se sama bez zvuku budíku kolem půl sedmé. Jsi odpočatá, spokojená a plná elánu do nového dne.

TAJNÉ MÍSTO: Tvým tajným místem je společenská místnost na zámku Filipov ještě před jeho rekonstrukcí. Jsi ve společenské místnosti se třemi velkými okny, vede sem staré točité schodiště. Je tu příjemné teplo. Vidíš na stěnách krásné staré malby, cítíš vůni něčeho starého, která je Ti příjemná. Vnímáš tajemné ticho. Je Ti krásně, až se Ti tají dech. Dotýkáš se starých věcí, cítíš chlad a obestírá Tě příjemné tajemno.

Kdykoli se dostaneš na toto své tajné místo, půjde Ti relaxace lépe, budeš ještě více uvolněná, relaxovaná a budeš se cítit ve větším bezpečí.

 

Závěrečná reflexe:

Klientka se cítila na konci terapie velmi dobře, sebevědomě, říká: „Odcházím nabita energií. Jsem dobrá, zvládnu to!“ Od terapeutky cítila empatii a podporu. Velmi dobře jí dělalo sdělení „velmi se oceňuji“, neboť doma se jí ocenění nedostává. Za několik dní telefonicky referovala, že usíná velmi dobře bez léků a ráno se cítí odpočatá. Je objednaná na další terapii.

 

Mgr. Jana Andrejsková

Terapeut energetické psychologie & EFT

Čáslav, tel.: 736 120 816, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.